Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri Alanya Ücretsiz Kamp Alanları
Genel

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

<
Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri
Written by admin

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri yaz mevsiminin yaklaşmasıyla doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenlerin araştırma konusu oldu. Sizler için Alanya Ücretsiz Kamp Alanları neler olduğunu derledik.

Peki siz daha öncesinde hiç kamp tatiline çıktınız mı? Ya da ilk kamp tatilinizi Alanya’da Ücretsiz Kamp Alanları içerisinde mi yapmak istiyorsunuz? Sizin için oldukça kapsamlı bir yazı derledik. 

Bahsedeceğimiz kamp alanlarından herhangi birinde bulunduysanız deneyimlerinizi yorumlarda belirtmeniz tatil için gittiğiniz kamp alanını seçecek arkadaşlara da tavsiye olmuş olur.

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Güzel bir kamp tatili geçirmek istiyorsanız hem denizde yakın hemde doğayla iç içe olabileceğiniz Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri listesini sizler için derledik. Gitmeden önce denize girme ihtimalinizi, bulunduğunuz yerin ne kadar güneş alacağını ve tuvalet, banyo veya elektrik gibi imkanlarını değerlendirmeyi unutmayın. Aynı zamanda yanınızda sinek kovucu almayıda ihmal etmeyin.

Gelin hep beraber Alanya Ücretsiz Kamp Alanları nerelermiş onlara yakından göz atalım. 

 • Aytap Antik Kenti Kamp Alanı
 • Kleopatra Plajı Kamp Alanı 
 • Alacasu Cennet Koyu

Şimdide tüm bu ücretsiz kamp alanlarının avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım. Siz yine 

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Genellikle kamp severlerin en çok tercih ettiği yer Aytap Antik Kenti Kamp Alanıdır.. Burası aynı zamanda Latope kamp alanı olarak da bilinir. Bu kamp alanının adı yüzyıllar önce Komagene Kralı’nın karısının adından gelmektedir. Anlayacağınız gibi karısının adı Latope’dir.

Gelin Alanya’da Ücretsiz Kamp Alanları serisinin 1. sırasında yer alan Aytap Antik Kenti Kamp Alanının detaylarına bakalım.

 • Kamp alanının sahil kısmını yüzmek için değerlendirebilirsiniz. Lakin bölge balon balıklarının bölgesi olduğu için dikkatli olmanızda fayda var. Buna rağmen hemen hemen herkes denize giriyor.
 • Buraya gelenler arasında hem sabah çok sıcak olmaması adına hemde gün batımını ve doğumunu daha net görebilmek için hamam adı verilen bölgeye kamp kurmalarını öneriyorlar.
 • Gece sivrisinek çok olduğu için yanınıza sinek kovucu getirmeyi unutmayın. Ek olarak ince bir uzun kollu tişört bulundurun. 

Buranın manzarası avantajlarından birisi olsa da bölgede temiz su kaynağı, tuvalet ve market bulunmamaktadır. Burada kamp yapmak ücretsiz.

Aytap Antik Kenti Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Burası Alanya merkeze 34 kilometre ve Gazipaşa’ya 15 kilometre uzaklıktadır. Alanya’dan yola çıktığınızda yaklaşık 26 kilometre sonra Yeşilöz Köyü sahil kısmına eski yoldan girin. Ortalama olarak 8-9 kilometre sonra Antik Kente varıyorsunuz.

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Burası aynı zamanda Badavut plajı olarak da geçmektedir. Bir rivayete göre Kleopatra burayı çok sever ve sürkeli burada yıkanmaya gelirmiş. Dolayısıyla adı Kleopatra Plajı olarak da geçmektedir. Badavut’ta ücretli kamp alanı bulunmamaktadır. Aşağıda Kleopatra plajının avantajlarını derledik.

 • 1 kilometre mesafede cami var.
 • Birkaç dakika mesafede a101 ve küçük bakkallar var.
 • Denizin dibi kumlu.
 • Ücretsiz olarak kampınızı kurabilirsiniz.
 • Balık tutabilirsiniz.
 • Soyunma kabini var.

Kamp alanı açık bir yer olduğu için rüzgar çok şiddetli olabiliyor. Bu durumda çadırınızın polülerinin kırılmaması için iplerle desteklemeniz gerek.

Buranın dezavantajları ise su, çeşme, tuvalet veya tesis bulunmamaktadır. Daha fazla bilgiyi Vikipedi üzerinden alabilirsiniz.

Kleopatra Plajı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Kleopatra Plajı İzmir merkeze 90 kilometre, Alanya merkeze 2 kilometre, havalimanına 120 kilometre ve Alaçatı’ya 13 kilometre mesafededir. 

Delikli Koyu 2 ila 3 kilometre geçtikten sonra Özpamir Sitesinin içerisindeki yoldan dümdüz devam edin. Kleopatra Plajının otoparkına çıkacaksınız. Dilerseniz navigasyona Badavut plajı olarak yazarsanız tam konum verecektir. 

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Alanya Ücretsiz Kamp Yerleri

Alacasu Cennet Koyu

Şehre olan yakınlığı ile ve denize 0 olması ile tercih edilen Alacasu Cennet Koyu günübirlik veya uzun süreli kamp yapmak isteyenler için ideal. Buranın büyüleyici yanı ise bir patikadan ilerlediğiniz de Alacasu’yun cennet kısmına gelmiş oluyorsunuz. Burası aynı zamanda likya yolunun bir parçası.

Şehire yakın olduğu için bazı zamanlar kalabalık olabilir. Market, duş veya tuvalet yok. Su ihtiyacınız için aslında bir tulumba mevcut lakin içilebilirliği hakkında bir bilgi yok. Siz yine de suyu yanınızda götürün.

Alacasu Cennet Koyuna Nasıl Gidilir?

Buraya Kemer’den kalkan günübirlik tekne turlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda özel aracınızla Kemer Tekirova yolunu takip ederek buraya ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Bir önceki yazımız olan Profesyonel Teknoloji Haberleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment