Bitcoin’de Haziran Ayında Yaşanan Gelişmeler Nelerdir? - Bildiğim Kadar
Gündem

Bitcoin’de Haziran Ayında Yaşanan Gelişmeler Nelerdir?

<
bitcoin
Written by admin

Bitcoin, haftalar boyunca sürmekte olan düşüş sürecini durdurarak 39 bin Amerikan dolarının üzerine çıkmıştır. Solana ve Cardano coinlerin de sert yükseliş sürecine girmiştir. Bitcoin’de 9 hafta boyunca sürmekte olan düşüş süreci haftanın işlem gününde 30 bin Amerikan dolarının üstünde başlamıştır. Bitcoin, senenin başından bu yana yüzde 33 oranında düşüş yaşamıştır. Bitcoin 2021 kasım ayında tarihi zirvesi olan 66 bin Amerikan doları seviyelerinden yüzde 50 daha düşük seviyede kalmıştır.

bitcoin 1

Bitcoin’in Risk Durumu Nedir?

Piyasalarda yaşanan hareketlenme sürecinde yatırımcılarına luna coin sonrası yüksek risk algısı devam etmektedir. Mayıs ayından bu yana Bitcoin’in 1 Mayıs tarihinden beri 3 hafta boyunca 32 bin 375 dolar seviyelerine geldiği haftalar boyunca da düşüş sürecine girdiği gözlemlenmiştir.

Yatırımcılar açısından korku ve risk oranında 0-100 arasında ölçüle puantajda yüzde 13 oranında aşırı korkulma seviyesinde kalmıştır.

Uzmanların Açıklamaları Nelerdir?

Uzmanların yaptığı değerlendirmelerde; bitcoin ele alındığında 33 bin dolar seviyesinden alçalan trend denemelerinde bu yana Bitcoin’in fiyatında dip seviyeleri yükselmektedir. Son gelişmelerle 29 ila 33 bin dolar aralığında olduğunda yukarı doğru kırılma ihtimalinin yüksek olduğu ve 33 bin doların kırılması nedeni ile luna coin öncesi fiyat seviyelerinde olan 39 bin dolar seviyelerine gelinebileceğini açıklamıştır.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Trans Cinayetleri Politiktir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment