BP Doctor Pro Genel İnceleme - Bildiğim Kadar
Teknoloji

BP Doctor Pro Genel İnceleme

<
bp doctor pro genel inceleme
Written by admin

Apple Watch, genellikle bu günlerde akıllı saat tahtının tepesinde oturan saat olarak kabul edilir ve şirket, cihazı bileğiniz için bir iPhone olarak değil, daha çok bir sağlık izleme aracı olarak pazarlamaya heveslidir. Şimdi, başarılı bir kitle fonlaması kampanyasından sonra, yeni bir rakip arenaya, her şeyi fetheden Apple Watch’ın bile sunmadığı benzersiz bir özellikle giriyor: kan basıncı ölçümü.

Bu gerçekten ilginç bir eklemedir, çünkü yüksek tansiyonu test etmeden tespit etmek zor olabilir ve kalp krizlerine veya felçlere yol açabilir. Bu nedenle, onu düzenli olarak izleyebilmek gerçekten bir ölüm kalım meselesi olabilir.

BP Doctor Pro, Apple’s Watch’ın zarafetine sahip değil, ancak tasarım kesinlikle yeterince hoş. Ana görüntüleme alanı, orta noktasında 1,4 inçlik kare bir panele sahip hap şeklinde cam kaplı bir yüzle çevrelenmiştir.

Kasa paslanmaz çeliktir ve sağ tarafında biri gezinme, diğeri güç için olmak üzere iki düğme bulunur. İkincisi, kullanımı sert olabilen küçük dairesel bir tasarımdır, bu, cihazı kilitlendiğinde sıfırlamak için birkaç kez yapmam gereken bir şeyi basılı tutmayı rahatsız eder.

İlk bakışta saatin ince bileklerimde hantal görüneceğinden endişelendim ama aslında oldukça güzel oturuyor ve takması rahat hissettiriyor. Buna, bu tasarımın gerçek yeniliğini de barındıran kalın silikon kayış yardımcı olur. İçeride, bileğinizi sıkıştıran ve BP Doctor Pro’nun damarlarınızdaki atardamarlarınızdan akan kanın basıncını ölçmesini sağlayan şişirici bir bölüm bulunur. İlk başta biraz rahatsız edici olabilir, ancak yaklaşımın bu fiziksel yönü, doğru okumalar almanız gerektiği anlamına gelir.

Cihazı ters çevirdiğinizde, yalnızca kan basıncına değil, kalp atış hızına ve kandaki oksijen seviyelerine de yardımcı olan bir dizi sensör ortaya çıkıyor. Ayrıca, BP Doctor Pro beraberindeki şarj yuvasına yerleştirildiğinde 180 mAh LiPo pili şarj etmek için kullanılan bir dizi kontak vardır.

Gerçekte, tam şarj olduğunda (yaklaşık 1,5 saat sürer) saati yuvadan çıkarmak biraz zor, çünkü tasarımın geçmeli yapısı bir tutma veya serbest bırakma mekanizması sağlamaz. Sadece biraz güç kullanarak çekmeniz gerekiyor. Bu muhtemelen zamanla gevşeyecektir, ancak görünüşe göre YHE’deki ekip geliştirme sırasında bunu çok fazla düşünmemiş. Yine de, işi yapar ve saat kesinlikle gece boyunca kayıp gitmez ve sabahları sizi şarj edilmemiş bir pille baş başa bırakır.

bp doctor pro genel inceleme3
İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Polar Grit X Pro Genel İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin