Cooler Master MH752 Kulaklık İnceleme - Bildiğim Kadar
Genel

Cooler Master MH752 Kulaklık İnceleme

<
Cooler Master MH752 1
Written by admin

Şu anda Cooler Master, oyun oynamak için sekiz set kulaklık sunuyor, ancak MH750‘lerinin gelişinden bu yana onlardan yeni bir çift görmedik. Eh, en yeni sürümleri MH752 sayesinde bu değişmek üzere. MH752 için fiyatlandırma ABD’de 99,99 $ ve İngiltere’de 94,99 £ olarak belirlendi, ancak bu zorlu fiyat noktasında değerli bir rakip olacak mı?

Ham özellikler açısından, bu kadar pahalı bir kulaklıktan beklediğinizle tam olarak aynı doğrultuda görünüyor. Dikkate değer özelliklerden bazıları, 7.1 ses desteğinin yanı sıra oldukça standart 20 ila 20.000 Hz frekans yanıtı ve bir çift 40 mm Neodimyum sürücü içerir. Diğer özellikler arasında bir kontrol kutusu ve çıkarılabilir bir mikrofon bulunur. Denetleyici kutusu, ses düzeyi, mikrofon ses düzeyi ve daha fazlası gibi kulaklığın çeşitli yönlerini kontrol etmenize olanak tanır. MH752, USB yerine 3,5 mm bağlantı kullanması sayesinde farklı platformlar için de geniş bir desteğe sahiptir. 7.1 ses deneyimini elde etmek için kulaklığı bir konsolda veya diğer uyumlu platformlarda çalışmadığı için bir PC’ye bağlamanız gerekeceğini unutmayın.

Cooler Master MH752 1

Genel Özellikler

Frekans yanıtı – 20 – 20.000Hz

Hassasiyet – 97dB

Kablo uzunluğu – 1,5 m 3,5 mm konektör, 1,5 m USB kablosu

Konektör – 3,5 mm 4 kutuplu, USB Tip A

Boyutlar – 149 mm (U) x 215 mm (Y) x 85 mm (G) / 5.87” x 8.46” x 3.35”

Ağırlık (Kablosuz) – 340g / 0,75lbs

Ağırlık (Kablolu) – 250g / 0,55lbs

Uyumluluk Bilgisayar – PC, MAC

Konsol – PS4, Xbox One (Stereo kulaklık adaptörü gerektirir), Nintendo Switch

3,5 mm bağlantıya sahip akıllı telefonlar ve tabletler

Performans

Cooler Master MH752’yi kurmak, 3,5 mm’yi kontrol kutusuna bağlamanızı ve ardından USB’yi yedek bir USB bağlantı noktasına takmanızı gerektirir. İşiniz bittiğinde, ses deneyimini tercihinize göre daha da uyarlamak istiyorsanız yazılımı indirebilirsiniz. Konsol, mobil ve tablet için, gerekli olan tek şey bu olduğundan, esasen yalnızca 3,5 mm bağlantıyı kullanacaksınız.

Tasarım bilge Cooler Master, yaklaşımlarıyla her şeyi basit ve temiz tuttu ve çok iyi çalışıyor. MH752’nin stili, neredeyse tamamen siyah renk şeması ve nötr renk vurguları sayesinde çok minimaldir. Süslemeler açısından, hiç yok ve Cooler Master kulaklık olduğu için aldığınız tek şey, her kulaklıktaki logolardır. Diğer tek markalama parçası denetleyicide bulunabilir ve bu, kulaklıklarla aynı şekilde yapılır, ancak bu sefer Cooler Master morlarını karışıma eklediler. Yapı kalitesi açısından MH752 iyi yapılmış. Kullanılan malzemeler ağırlıklı olarak plastik ve kafa bandı ayarında biraz metal var, bu sadece kulaklığın maliyetini düşük tutmaya yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda ağırlığı da azaltıyor. Kafa bandının biraz esnekliği var, ancak makul miktarda gerildiğinde bile kırılacakmış gibi hissetmiyordu.

Rahatlığa ve MH752, şimdiye kadar karşılaştığımız en rahat takma deneyimlerinden birini sunarak gerçekten mükemmel. Kafa bandı dolgusu güzel bir şekilde sağlanır, iyi dağıtılır ve son derece yumuşak olması, başınızın üstünde çok hoş hissetmelerini sağlar. Kullanılan malzeme de çok pürüzsüzdür, bu da yorgunluğu azaltır, ancak bunun dezavantajı, kelseniz bunların kafanızda kayması olabilir. Kulaklık dolgusu şimdiye kadar kullandığımız en yumuşak şey ve gevşek kenetleme kuvvetiyle birleştiğinde takması çok güzel. İç açıklık çok cömert değil, ancak dolgu çok yumuşak olduğu için kulaklarınızın üst kısmını sıkıştırmazlar ve bu şekilde yorgunluğa neden olmazlar. Malzeme kaplaması yine süper pürüzsüz, ancak sentetik bir deri olduğu için bazı kumaş kaplamaların yanı sıra nefes almıyor ve bu da bir olumsuzluğa yol açıyor. Bu dezavantaj, hafif bir ısı birikimi, diğer kulaklıklar kadar kötü değil, ancak birkaç saat sonra biraz ısınıyorlar.

Kapsanacak bir sonraki husus, kullanımdaki deneyimdir ve karışıktır. Kablodan başlayarak, garip bir şekilde tasarlanmış olmasına rağmen kaliteli. Kablo kumaş kaplıdır ve bu harika hissettirir, ancak kontrolörün uygulanma şekli en iyisi değildir. Sennheiser’ın GSP 550‘sini incelerken deneyimlediğimiz gibi, kontrol kutusu kablonun çok altına yerleştirilmiştir, yani onu sizin için erişilebilir kılacak şekilde yönetmeniz gerekir. Gerçekte, Cooler Master, anında ayarlamayı kolaylaştırmak için kontrol kutusunu kablonun yukarısına yerleştirmeliydi. Cooler Master, denetleyicinin arka tarafına, tişörtünüze veya jumper’ınıza takılmasını sağlayan bir klips ekleyerek bunu biraz ele aldı, bu onu size daha da yaklaştırıyor, ancak sırayla uzun bir kablo sarkıyor. yol. Cooler Master’ın yapması gereken şey, kontrol kutusunu ellerinizin olduğu yere yaklaştırmak için daha kısa bir 3.5mm kablo paketiydi. Kontrol kutusuna gelince, iyi yapılmış, düğmeler çok hoş ve ana ses seviyesini ayarlayabileceğiniz, 7.1 sesi açıp kapatabileceğiniz, mikrofon sesini ayarlayabileceğiniz ve son olarak mikrofonu kapatabileceğiniz için çok yönlü. Tüm bunlar harika çünkü kulaklığın istediğiniz özelliklerini ayarlamak için yazılımı nadiren kullanmanız gerekiyor.

MH752’deki mikrofon kullanıcı tarafından çıkarılabilir, bu da kullanılmadığında onu saklayabileceğiniz anlamına gelir. Mikrofon ayrıca çok esnektir, bu harika çünkü onu tam olarak konumlandırabilirsiniz. Mikrofon, -42dB hassasiyetle 100 – 10.000 Hz’lik bir başlatma frekans yanıtına sahiptir.

Mikrofon testimiz için, yazılım aracılığıyla ses seviyesini %85’e ayarladık.

sesi olmasıydı. Vokaller de doğal olmayan ve nazal olarak duyulur ancak sorunsuz bir şekilde işitebilecek kadar nettir. Ayrıntı açısından, mikrofon en iyisi değil, ancak sesin gövdesi iyi olduğu için çok ince gelmiyor. Ayrıca, bu mikrofonun herhangi bir ön cam biçimine sahip olmadığını da fark ettik, çünkü havanın solunması mikrofonun bunu belirgin bir şekilde almasına neden oldu. Bir bütün olarak mikrofon, oyun içi sesli sohbet ve Skype için uygundur, ancak daha fazlası değil.

Ürün Hakkında Düşüncelerimiz

Cooler Master’ın MH752’si hakkında sevilecek çok şey var, ancak deneyimin bazı yönleriyle tatmin edilmemiş hissetmemize rağmen. Kulaklığın parladığı ana alan rahatlıktır, çünkü bunlar şimdiye kadar test ettiğimiz en konforlu kulaklıklardan bazılarıdır, hafiftirler, bol peluş dolguya sahiptirler ve ergonomi açısından iyi tasarlanmışlardır. İyi yaptıkları diğer alanlar tasarım ve yapımdır. Cooler Master, MH752 ile farklı bir yaklaşım benimsedi ve bunu beğendik, estetik temiz ve oyun kulaklığı olma konusunda yaygara yapmıyor. Kullanılan malzemeler kaliteli olduğundan ve sağlam hissettirecek şekilde bir araya getirildiğinden yapı da güçlüdür.

Kontrol kutusu, çok iyi çalıştığı ve genellikle ayarlamak için yazılım kullanmanız gereken çeşitli farklı kontroller sunduğu için güçlü bir eklentidir. Yazılım da çok iyidir ve sesi tercihinize göre ayarlamak için ekstra kapsam sağlar, ayrıca kullanımı kolay ve görünümü güzel.

Bir bütün olarak 94,99 GBP (99,99 ABD Doları / 119 ABD Doları) fiyatı için kulaklıkta önemli bir sorun yok, sadece sesten etkilenmeyen bir dokunuş hissettik. Sesi iyi olsa da, sadece karakter eksikliği var ve özellik setinin geri kalanı ve fiyat göz önüne alındığında çok fazla bir şey beklemememiz gerektiğini anlıyoruz, ancak aynı sınıfta bunlardan daha iyi performans gösteren başka kulaklıklar da var. Her şeye rağmen, özellikle birinci sınıf konfor istiyorsanız, bu kulaklığı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan EPOS B20 Yayıncı Mikrofonu Genel İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin