Emma Watson, Onu Rahatsız Eden Harry Potter Sahnesini Açıkladı - Bildiğim Kadar
Sinema ve Dizi

Emma Watson, Onu Rahatsız Eden Harry Potter Sahnesini Açıkladı

<
Harry Hermione Dance Cadir Dans 1
Written by admin

Harry Potter film serisinin sona ermesinden bu yana on yıl geçti, ancak hayranlar hala franchise’a derinden yatırım yapıyor. J.K. Rowling’in çocuk büyücü hikayesi hem eski hem de yeni izleyicileri cezbetmeye devam ediyor; ancak, son zamanlarda çevrimiçi tartışma panolarına hakim olan şey, Harry Potter kadrosunun olay sonrası tanıklıkları gibi görünüyor. Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Evanna Lynch, daha önce setteki deneyimlerini ünlü bir şekilde dile getirdiler, bu yüzden birlikte rol aldıkları Emma Watson’ın kendi iki sentini vermesi sadece bir zaman meselesiydi.

Harry Hermione Dance Cadir Dans

Watson kısa süre önce, filme aldığı ve kendisini derinden “rahatsız eden” bir sahne olduğunu açıkladı ve hatta filmin gösterime girmesiyle izleyicileri ikiye bölmeye devam etti. Film serisinin yedinci bölümü olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Birinci Bölüm’de, Radcliffe’in Harry ve Watson’ın Hermione’sinin yer aldığı ünlü bir çadır sahnesi vardır, burada iki karakter Ron’la arasının açılmasından sonra yalnız kalır.

Çift, bir radyo arka planda müzik çalmaya başlayana kadar en düşük noktasında gösterilir. Harry daha sonra elini Hermione’ye uzatır ve onu neşelendirmek için dans etmesini ister. İlerleyen şey, iki arkadaş arasındaki kısa, sevecen bir andır, ta ki ikisi de bu durumdan kurtulana ve ani bir gerilim onları alt edene kadar.

Bu sahne hayranlar arasında tartışmalı çünkü Harry ve Hermione’nin sadece arkadaştan daha fazlası olabileceğini gösteriyor. Hayran eleştirisine ek olarak, kitaplarda hiç yer almamış olması da J.K. Rowling, Harry ve Hermione’nin romantik veya platonik olmayan bir bağlantısı olduğunu öne sürdü. Emma Watson, sahne hakkında kendini garip hissetti; Öyle ki endişelerini filmin yapımcısı David Heyman’a bile dile getirdi.

Hypable’a göre, Heyman’a sahnenin kitapta olmadığını bildiğini, J.K. Rowling yazmadı ve ne kadar ince olmasına rağmen bir şeyi ima etmekte kendini rahat hissetmiyordu. Hatta, özellikle Watson’ın işleri harfi harfine yapmayı tercih ettiği bilindiği için, çekmesinin onun için unutulmaz bir sahne olduğunu bile ekledi. İlginçtir ki, aynı röportajda J.K. Rowling’in kendisi, sahneyi gerçekten sevdiğini çünkü söylemediği ama hissettiği bir şeyi dile getirdiğini söyledi. Sahnenin Harry ve Hermione arasında neler olabileceğini gösterdiğini ve ilişkilerine keşfedilmemiş (ama oldukça olası) bir katman eklediğini söyledi.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Netflix'in One Piece Kadrosuna Yeni Oyuncular Ekleniyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin