EPOS B20 Yayıncı Mikrofonu Genel İnceleme - Bildiğim Kadar
Genel

EPOS B20 Yayıncı Mikrofonu Genel İnceleme

<
EPOS B20 Yayinci Mikrofonu
Written by admin

Sennheiser’ın bir marka olarak geleceği gerçekten de karmaşık, medikal ses şirketi Sonova tarafından yakın zamanda satın alınmasıyla daha da çamurlu hale geldi. Sonuç olarak, eski şirketin Kurumsal sınıf ve Oyun ses bölümlerinin bir yan ürünü olan EPOS için kendi adlarını ve tüketici pazarındaki varlıklarını güçlendirmek için daha iyi bir zaman olamaz.

Son zamanlarda EPOS, uzun oturumların rahat bir şekilde keyfini çıkarmak için kritik öneme sahip bir kulaklık için tüm doğru kutuları işaretleyen bir tasarım olan H3’ü piyasaya sürdü. Ancak bu hafta, akışlı ses çevre birimleri segmentine girerek biraz daha yükseği hedefliyorlar ve daha yüksek bir fiyat noktasında daha yuvarlak işlevsellik sunmak için giriş seviyesini atlıyorlar.

EPOS B20 Akış Mikrofonunu girin. Bu silindirik şekilli ayrı mikrofon, donanım düzeyinde değişken başlatma modeli için üç ECM mikrofonu ile donatılmıştır ve oyun özelliklerinden ödün vermeden yayın kurulumlarının kalitesini iyileştirmek isteyen, giderek artan cesur yayıncılar ve içerik oluşturucular grubuna yöneliktir.

EPOS B20 Yayinci Mikrofonu

EPOS B20’nin ana şöhret iddiası, PC, macOS ve Playstation 4‘te bir USB arabirimi aracılığıyla akış için ‘stüdyo yayın kalitesinde’ ses (24bit, 48kHz örnekleme) sunmasıdır. Çıktıyı kanalınız için en iyi düzeye getirmenize yardımcı olacak Gaming Suite yazılımı. Ayarlanabilir alma modeli, hareketli montaj noktası (birlikte verilen tabana veya 3/8 inç dişli uyumlu standa) ve entegre kazanç kontrolü dahil olmak üzere diğer özellikler, onu birçok ana akım alternatifinden açıkça ayırır.

Genel Özellikler

Boyutlar (stand dahil): 111,8 x 239,3 mm

Ağırlık: 495g

Boyutlar (stand dahil): 111,8 x 239,3 mm Ağırlık: – 495g

Sıcaklık Aralığı: 0C ila 50C / 32F ila 122F

Kablo: 2,9m USB-A’dan USB-C’ye

Tak ve Çalıştır Uyumluluğu: Windows PC, macOS, Playstation 4

Yazılım Uyumluluğu: Yalnızca Windows 10

Sıcaklık Aralığı: 0C ila 50C / 32F ila 122F

EPOS B20, üç adet tek yönlü ECM mikrofonu içeren ve çıkışlarını, sinyalin dört farklı alma modeline uyacak şekilde modüle edilebileceği şekilde birleştiren bir tasarım kullanır: Stereo, Çok Yönlü, Kardoid ve Çift Yönlü. Her birinin, EPOS’un aşağıdaki gibi detaylandırdığı belirli bir kullanım durumu vardır

EPOS B20 Yayinci Mikrofonu1

Alım modelinin seçimi, bir yazılım kontrol mekanizması yerine ünitenin yan tarafındaki bir kadran aracılığıyla yapılır ve bu, tak ve çalıştır işlevselliği iddialarına yardımcı olur.

24bit/48kHz’de bir ADC örneklemesi iyidir, ancak piyasadaki en yüksek değer değildir. Hem RODE hem de Elgato, benzer bir fiyat aralığında 24bit/96kHz’de örneklenen çözümlere sahiptir. En iyi vokal kaydı için 96 kHz örneklemenin 48 kHz’den anlamlı olarak daha iyi olup olmadığı konusunda tartışmalar vardır, ancak bu öncelikle ses mühendisleri ve müzik tutkunları içindir; Her iki şekilde de tavır almaksızın sadece eksiksiz olması için bahsediyoruz.

Performans

EPOS B20 Yayinci Mikrofonu2

Mekanik açıdan B20 iyidir, ancak mükemmel değildir. Kısmen alüminyum gövde sayesinde yapı son derece sağlam görünüyor, ancak dairesel ayak tabanı ile kol arasında yapılan bağlantı çok az gevşek. Aynı zamanda devrilmeye karşı da savunmasız olacak, ancak temelin altından geçen sarkan tellerin baş suçlu olacağını hayal ediyoruz. Öte yandan, B20, yerel 3/8 inçlik diş aracılığıyla bir RODE PSA1 mikrofon sehpasına takıldığında stabildir ve mümkünse kesinlikle tercih ettiğimiz konfigürasyon olacaktır.

Sağlanan belgeler ve mikrofonun kendisi bunu netleştirmiyor ancak Ses ve Sessiz düğmelerinin bulunduğu taraf “ön”, ortaya çıkarmak için B20’nin ürün sayfasını incelemeniz gerekecek. Bu konuda EPOS’un biraz daha net olmasının zararı olmaz.

Ürün Hakkında Düşüncelerimiz

Sennheiser’dan ayrılmasından bu yana EPOS tarafından piyasaya sürülen ses donanımının kalitesi, geçtiğimiz 18 ayda bizi derinden etkiledi ve B20 Akış Mikrofonunun bu eğilimi bozmadığını belirtmekten memnuniyet duyuyoruz. EPOS, bu fiyat aralığında yüksek kaliteli ses alma ve alışılmadık çok yönlülük sunarak, yayın akışı ve amatör yayıncılık pazar segmentinde zemine bir bayrak dikiyor.

Temeller açısından, EPOS iyi bir başlangıç ​​yaptı. Kullanıma hazır ses netliği, yayın akışı için iyi kalitededir ve Discord ve oyun içi işlevsellik gibi yaygın uygulamalar aracılığıyla sesli iletişim için mükemmeldir. Oyun oturumları sırasında takım arkadaşlarından gelen geri bildirimler, herhangi bir kulaklık çözümünden çok daha fazla ve en azından diğer bağımsız mikrofonlarla eşit düzeyde son derece olumluydu.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan CORSAIR HS80 RGB WIRELESS Oyuncu Kulaklığı Genel İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin