Google'dan Sağlık Sektörüe Çığır Açıcak Yeniliği - Bildiğim Kadar
İnternet

Google’dan Sağlık Sektörüe Çığır Açıcak Yeniliği

<
google e doktor
Written by admin
google e doktor

Özellikle pandemi sonrası canlıların sağlığa duyarlılığı artmıştır. Tıbbi hizmetler buna göre geliştirilmektedir. Dünyanın birçok yerinde, bazı insanlar hala tıbbi hizmetlere erişemiyor. Bu aynı zamanda tıbbi hizmetlerin eksikliğinden de kaynaklanabilir. Ana dil doktorunuz varsa bile özellikle yurt dışında iletişim kurulmamasından da kaynaklanabilir. Sağlık hizmetleri, gün ve teknoloji geliştikçe daha doğal olarak erişilebilir hale geliyor. Ayrıca, mevcut tıbbi hizmetlere erişimin pratikliği çok önemlidir. Google, son birkaç yılda tıbbi hizmetler alanında önemli çalışmalar yaptı. Son olarak Google, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan yabancı dil vatandaşlarının tıbbi hizmetlere ve doktorlara erişimini kolaylaştıran yeniliklere öncülük etmiştir.

Birçok ülke ve dilden insanı ağırlayan Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) İngilizce dışındaki dilleri konuşan kişiler sağlık hizmeti almakta zorlanabiliyor. Bu nedenle Google, insanların kendi dillerini konuşan doktorlar bulmasını sağlayan yeniliklere öncülük etmiştir. Bu nedenle doktorlar, uygulamada konuşulan dilleri listelemek için Google Arama’yı kullanabilir.

Bu yenilik, kullanıcıların sağlık sigortası olan doktorları bulmasını sağlar. Güncelleme ile kullanıcılar şunları yapabilecek: Hastaların rezervasyon yapabileceği bir web sitesine bağlantı ekleme, klinik tedavi gereksinimlerinin bir listesi ve tekerlekli sandalye erişimi gibi seçenekler hakkında bilgi sağlar.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Rollercoin ile Ücretsiz İnternetten Bitcoin Para Kazan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin