Instagram, TikTok Videoları Paylaşanlara Yaptırım Uygulayacak - Bildiğim Kadar
Mobil

Instagram, TikTok Videoları Paylaşanlara Yaptırım Uygulayacak

<
Instagram TikTok Videolari Paylasanlara Yaptirim Uygulayacak 1 1607 x 894
Written by admin

Kısa bir süre zarfında yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşan Tiktok ile kafa kafaya rekabet arasında olan Instagram, kendi içerik üreticilerinin Reels olarak Tiktok videolarını paylaşmasından rahatsızlık duymuş benzer biçimde görünüyor. Instagram, Reels’te devamlı Tiktok videoları paylaşılması nedeniyle örneksiz içerik sıkıntısı yaşıyor.

Bu duruma bir umar arayan Instagram, üç yeni hususiyet ile örneksiz içerik sayısını arttırmayı planlıyor. Instagram Reels kısmında hayli bulunan TikTok videolarını azaltmak için ‘yapay zeka sıralama’ üstünde çalışan şirket, Tiktok videolarının Reels’teki dolaşımını azaltacak.

Instagram TikTok Videolari Paylasanlara Yaptirim Uygulayacak

Instagram başkanı Adam Mosseri, yayınladığı videoda yeni özellikleri anlattı. Buna bakılırsa Instagram’da bol miktarda yer alan ‘re-post‘ içerikler ile değişik platformlarda yapılıp Reels’e atılan içeriklerin kullanıcının öne çıkmasına bir mani konulacak. Kullanıcılar, hesabın ve videonun öne çıkabilmesi için videoyu Reels’in kendi video düzenleyicisinde oluşturacak. Bu sayede içerik üreticiler değişik kişilerin veya platformların videolarını doğrudan paylaşmak yerine, Reels için yeni bir video üretmek niteliğinde olacaklar.

İçerik üreticilerinin, Instagram’ın geleceği için oldukça mühim bulunduğunu söyleyen Mosseri, örneksiz olmayan hesapların önerilenlere ve keşfete çıkma olasılığının düşük olacağını da açıkladı. Gelen sorular ise ağırlıklı olarak “Özgün içinde ne olduğu iyi mi anlayacaksınız?” oldu. Buna da cevabı yeniden Instagram başkanı verdi.

Özgün içinde ne olduğu kati olarak bilemeyeceklerini söyleyen Adam Mosseri, bir içeriğin örneksiz olup olmadığını anlayabilmek için Instagram’a sınıflandırıcı özellikler ekleneceğini belirtti. Bu sayede platform videonun daha öncesinde paylaşılıp paylaşılmadığını anlayabilecek.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Apple, iPhone Ürün Kutusundan Şarj Cihazını Çıkardığı İçin Tazminat Ödeyecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment