İptal edilen Spider-Man 4 oyunu - Bildiğim Kadar
Oyun Dünyası

İptal edilen Spider-Man 4 oyunu

<
spider man 3 oyunu 1
Written by admin

Spider-Man, kimi zaman video oyunları, kimi zaman animasyon, kimi zaman sinema filmleriyle karşımıza çıktı. Uzun yıllardır bir şekilde hayatımızın içerisinde yer alan Spider-Man, Spider-Man 3 filminin ardından çalışmalara başlanılan yeni Spider-Man 4 filmi sırasında, bir taraftan oyunu da geliştirilme aşamasındaydı. Spider-Man 4 olarak isimlendirilen oyun hakkında tam detaylı bilgi sahibi olamasak da, uzun yıllar sonra sosyal medyada yayılan Spider-Man 4 oynanış videosu ile tekrar karşımıza çıktı.

Yeni Spider-Man oyunu çeşitli özellikleri ile geliştirilmekteydi. Yayınlanan oynanış videosunda aslında oyunun daha yeni geliştirilme aşamasında olduğunu gösteriyor. İnternette yayınlanan oynanış videosu Nintendo Wii geliştirici kitinden alınmış. Spider-Man 4’ün filmi iptal edilmeseydi, oyun versiyonunu görecektik ancak o bir önceki filmi bildiğiniz gibi kötü adam karşaması içerisinde olan bir film olduğu için yeni filmi iptal edilmişti. Spider-Man 4 oyunu PlayStation 4‘e özel olarak geliştiriliyordu. Oyunu Radical Entertainment firması yapıyordu. Bu firma daha önce oyuncuların karşısına prototype oyununu sunmuştu.
Geliştiricinin söylediklerine göre, Spider-Man 4 iptal edilince, oyunda kullanılan birçok özellik prototype 2 oyununa aktarıldı.

Raimi’ye yapılan baskılar sonucu film iptal edilmeseydi, karşımıza 2018 senesinde piyasaya çıkan Marvel’s Spider-Man oyunu ortaya çıkar mıydı, Marvel böyle bir konuya sıcak bakar mıydı orası bilinmez.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan GTA 6 Hakkında Bilgiler Sızdırıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment