Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır Kalıcı Oje Nasıl Yapılır
Güzellik

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

<
Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır
Written by admin

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır evde veya güzellik merkezlerinde çıkarttırabilirsiniz. Bununla beraber daha sonrasında Kalıcı Oje Kalıcı Oje Modelleri araştırmamanız için en trendleri sizin için paylaştık. Peki evde Kalıcı Oje Nasıl Yapılır hadi kalıcı ojeye yaptık diyelim Kalıcı Oje Çıkarma işlemini nasıl yapacağız? 

Gelin hep beraber aynı zamanda Kalıcı Oje Kendiliğinden Çıkar Mı? ve Kalıcı Ojenin Üstüne Oje Sürersek Ne Olur? gibi merak edilen soruların cevaplarına göz atalım.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı ojeyi çıkartmak istiyorsanız dilerseniz evde dilerseniz de güzellik merkezlerinde çıkarttırabilirsiniz. Gelin hep beraber önce Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır sorusunun cevabına bakalım.

İlk yöntemde lazım olan bir buffer. Buffer tırnak törpüsü olarak geçmektedir. 100/180 olanlardan tercih edin. 

 • Buffer ile topcoat tabakasını soyun.
 • Tırnak yüzeyinizi kaplayacak kadar büyük pamuklara saf aseton dökün vee tırnak üzerine yerleştirin.
 • En son alüminyum folyo ile tırnaklarınızı sarın ve 1 saat bekleyin.

Gelin birde 2. yöntem ile Kalıcı Oje Nasıl Çıkar sorusunun cevabına göz atalım. Bu yöntemde ihtiyacınız olan bir kalıcı oje çıkarıcısı. Bunu büyük kozmetik mağazalarından bulabilirsiniz.

 • Buffer ile topcoat tabakasını soyun.
 • Kalıcı oje çıkarıcısını kalın bir tabaka halinde tırnağınıza sürün.
 • Yarım saat bekletin ve soyun.

3.bir Kalıcı Oje Çıkarma yönteminde ise medikal manikür makinesinin sarı bantlı uçları ile yapılan yöntemdir. Freze ucunu doğru ve nazik kullanarak bütün kalıcı ojeyi tırnağınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır

Artık güzellik sektörüne gelen zamlardan sonra insanlar kendi kalıcı ojelerini evde kendileri yapmak istiyor. Peki evde Kalıcı Oje Nasıl Yapılır gelin şimdi bütün detaylarıyla bakalım. Önce ihtiyacımız olan malzemeleri sıralayalım.

 • Tüzsüz peçete
 • Buff
 • Base coat
 • UV lamba
 • Kalıcı oje

Gelin birde tüm bu malzemeleri nasıl kullanmamız gerektiğine göz atalım.

 • Öncelikle manikürünüzü yapın.
 • Buff ile önce tırnağınızın parlak tabakasını güzelce soyun. Burada zorlamayın. Zorlamak tırnağı inceltir.
 • Tamamen tırnakları arındırdıktan sonra 1 kat base coat sürün. Tırnak etine gelmesin.
 • UV lamba altında 30 saniye kurutun.
 • Daha sonra dilediğiniz kalıcı ojeyi 1 kat sürün. 60 saniye kurutun.
 • İsterseniz 2. katı sürün ve bir 60 saniye daha kurutun.
 • Kalıcı oje üzerine herhangi bir sticker kullanmak isterseniz stickerı çıkarıp arkasına ince bir tabaka base coat sürün. 
 • En son topcoat sürerek tekrar 60 saniye daha kurutun.
Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Uv Makinesi Olmadan Kurur Mu?

Genellikle kalıcı oje uygularken evdeler UV makine veya UV lamba bulunmamaktadır. Peki Kalıcı Oje Uv Makinesi Olmadan Kurur Mu? Maalesef ki kurumaz. Çünkü kalıcı ojenin yapısı UV makine ile kuruyacak şekildedir. Dolayısıyla evde kalıcı oje yapmak istiyorsanız UV makineniz mutlaka bulunması gerek. 

Peki Kalıcı Oje Kendi Kendine Kurur Mu? sorusunun cevabına da ne yazık ki hayır diyeceğiz. Malzemelerin kuruyabilmesi için bir UV lamba almanız gerekmektedir.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Ojeden Sonra Tırnak İncelmesine Ne İyi Gelir?

Yapılan işlemlerden sonra kalıcı oje sonrasında tırnakta incelme meydana gelmesi oldukça normal. Peki Kalıcı Ojeden Sonra Tırnak İncelmesine Ne İyi Gelir? Gelin bakalım.

Kalıcı oje işleminden sonra diğer bir kalıcı oje işlemine kadar arada 1 haftalık süre bırakmaya özen gösterin. Bu sırada tırnaklarınıza bolca bakım yapın. Bu bakımları aşağıdaki malzemeleri karıştırarak uygulayabilirsiniz.

 • Zeytinyağı + şeker
 • Hindistan cevizi yağı + badem yağı
 • Vazelin + susam yağı

Tüm bu karışımları her gün en az 2 defa masajla tırnaklarınıza yedirerek uygulayın. Aynı zamanda tırnağınızın daha güçlenmesine ve hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Zararlı Mı

Kalıcı oje yaptırmak ne yazık ki tırnağa bir miktar zarar vermektedir. Peki Kalıcı Oje Zararlı Mı detaylarına bir bakalım.

Özellikle kalıcı oje çıkarma esnasında tırnağa ister istemez zarar veriliyor. 0 zarar ile kalıcı oje çıkarmanız mümkün değildir. Aynı zamanda kullanılan ürünlerden kaynaklı olarak tırnağınız da incelme meydana gelir. Kalıcı oje esnasında güçlendirme yaptırarak tırnağınızı güçlendirebilirsiniz. Lakin kalıcı oje çıktığında tırnaklarınız incecik kalacaktır.

Aynı zamanda tırnak hiç hava almadığını için sararma meydana gelir.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Kalıcı Ojenin Üstüne Oje Sürersek Ne Olur?

Bazı zamanlar sürekli aynı ojeyi kullanmak size sıkıcı gelebilir. Bununla beraber farklı renk oje sürmek istediğiniz Kalıcı Ojenin Üstüne Oje Sürersek Ne Olur? Sorusunu araştırırsınız.

Kalıcı ojenin üzerine tekrar bir oje sürerek kurutabilirsiniz. Daha sonrasında aseton ile sürdüğünüz ojeyi çıkararak tekrar kalıcı ojeyi ortaya çıkarabilirsiniz. 

Bununla beraber genelde aseton sürdükten sonra kalıcı ojenin soyulduğunu görenler var. Dolayısıyla Kalıcı Oje Kendiliğinden Çıkar Mı? Sorusu merak ediliyor.

Kalıcı oje kendiliğinden ya da standart oje çıkarıcısı ile çıkabilen bir yapıya sahip değildir. Kalıcı oje çıkmış ise muhtemelen kullanılan malzemelerin basit olmasından kaynaklanmaktadır.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment