Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra Genel İnceleme - Bildiğim Kadar
Teknoloji

Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra Genel İnceleme

<
mobvoi ticwatch pro 3 ultra kapak resimi
Written by admin

2021’in sonunda piyasaya sürülen TicWatch Pro 3 Ultra, Mobvoi’nin diğer giyilebilir cihazlarına kıyasla tam renkli AMOLED saat yüzü, her zaman açık FSTN ekran ve en önemlisi bu nesil için daha sağlam bir tasarım dahil olmak üzere daha üstün özelliklere sahiptir.

Test ettiğimiz örnekle pusulanın devre dışı bırakıldığını belirtmekte fayda var. Başlangıçta Ultra’nın önemli bir özelliği olarak pazarlanmasına rağmen, duyuru ve lansman arasında Mobvoi devre dışı pusula işlevi, “uyumluluk sorunlarına” atıfta bulundu (ek ayrıntılar istedikten sonra Mobvoi genişletmeyi reddetti).

Tech Advisor, Ultra piyasaya çıktıktan sonra pusula özelliğinin neden kaldırıldığı ve eski durumuna getirilip getirilmeyeceği hakkında daha fazla bilgi toplarsa, bu incelemeyi buna göre güncelleyeceğim.

Tasarım

Bu, dağcı ve gezginler için sağlam bir akıllı saat olarak pazarlansa da, yine de zarif ve sade bir tasarıma sahiptir. Kesinlikle tıknaz bir profile (12,3 mm kalınlık) sahiptir, bu da daha dar kollu giysiler giyerseniz sıkışabileceği anlamına gelir.

Saatin 47 mm’lik kasası paslanmaz çelik, yüksek mukavemetli naylon ve fiberglastan oluşuyor ve 22 mm floro kauçuk kayışla tamamlanıyor. Bu, Mobvoi GPS saatini yalnızca temel siyah olarak sunsa da, diğer herhangi bir 22 mm kayış için (Mobvoi’den olanlar dahil) kapatılabilir. LTE modeli, daha lüks bir koyu kahverengi hibrit deri çeşidiyle gelir.

41 gramda, giydiğim en hafif giyilebilir ürün olmasa da bilekte çok ağır hissetmiyor ve uzun süre giymek rahat. Kayış ayrıca TicWatch E3 gibi Mobvoi’den daha ucuz girişlerde bulacağınızdan daha sağlam ve dayanıklı hissediyor.

Herhangi bir yoğun egzersiz yapıyorsanız, kullanımdan sonra saat kayışını sildiğinizden emin olun, çünkü ter lekelenmeye ve iz bırakmaya neden olabilir.

TicWatch Pro 3 Ultra, Corning Gorilla parmak izi önleyici camla korunan 1,4 inç tam renkli AMOLED ekrana sahiptir. Bu sadece parlak (doğrudan güneş ışığında bile) değil, aynı zamanda suda kullanırken bile dokunmaya duyarlıdır. Pro serisinin göze çarpan özelliği, AMOLED ekran için geleneksel her zaman açık modu yerine, bunun yerine ikincil bir her zaman açık FSTN ekrana geçmesidir, böylece minimum güç tüketirken zamana kolayca göz atabilirsiniz.

Saat, IP68 ve MIL-STD-810G (askeri standart) sertifikası ile zorlu koşullara dayanabilir ve suya daldırıldıktan sonra (yüzdükten sonra gibi) saat kendini fazla suyu bile tahliye eder.

TicWatch’ın kasasında hem hoparlör hem de mikrofon bulunur, böylece aramaları bileğinizden yanıtlayabilir ve hava durumunu kontrol etmek, kalp atış hızı ölçümlerinizi ve daha fazlasını görüntülemek için yerleşik Google Asistan’ı kullanabilirsiniz.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Huawei Watch GT Runner Genel İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin