Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma Ekilen Saç Uzatılabilir Mi
Güzellik

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

<
Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma
Written by admin

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma zaman isteyen süreçtir. Bununla beraber Ekilen Saçlar Uzamıyor sorunu uzun süreler devam ederse doktorunuza görünün. Peki Ekilen Saç En Fazla Ne Kadar Uzar? veyahut bir diğer merak edilen Ekilen Saçların Çabuk Uzaması İçin Ne Yapılmalı? Gibi soruların cevaplarını sizler için kaleme aldık.

Ek olarak saç ektirdikten sonra oldukça sık araştırılan Ekilen Saç Uzatılabilir Mi? sorusunun cevabına ek olarak Ekilen Saç Kesildiğinde Uzar Mı? Gibi en merak edilen soruların cevaplarını da kaleme aldık. 

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Saçlar profesyonel kişi tarafından ekilmesi gerekmektedir. Gerçekten işinde profesyonel olan bir saç ekim uzmanı Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma konusunda da size yol gösterecektir.

Dolayısıyla burada doktorunuzu seçmeden önce öncesi ve sonrası fotoğraflarına, doktor hakkındaki şikayetlere ve yaptığı işlemlerden ne kadar hasta memnuniyeti kazanmış göz önüne alın.

Saç ekiminden sonra saç uzama olabilmesi için üzerinden 4 5 ay geçmesi gerek. Bu süre içerisinde doktorunuzun sizin saç tipinize uygun olan bakım ürünlerini kullanın. Sonuçta saç ekimi sonrası da tedavi devam etmektedir.

Aynı zamanda proteinden yoğun beslenmeyi ve bolca su içmeyi ihmal etmeyin.

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Ekilen Saçların Çabuk Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

Saç ekimi sonrası bir an önce gür ve uzun saçlara sahip olmak isteyebilirsiniz. Bunun için Ekilen Saçların Çabuk Uzaması İçin Ne Yapılmalı? sorusunun cevabını sizler için kaleme aldık.

Bir saç ekimi gerçekleştirdiyseniz ve en hızlı şekilde uzatmak istiyorsanız doktorunuzun önerilerine kulak verin. Doktorunuzdan aynı zamanda şampuan, saç kremi ve saç maskesi önerileri alın. Çünkü saçlarımızda tıpkı parmak izimiz gibi farklı farklıdır. Dolayısıyla saç ekimini yapan doktor sizin saçlarınıza uygun en iyi ürünü önerecektir. 

Bu ürünleri aksatmamak önemlidir. Aynı zamanda oral vitamin takviyeleri, mezoterapi veya karboksiterapi gibi yöntemleri de yine doktorunuz uygun görürse yaptırabilirsiniz. 

Peki Saç Ekimi Sonrası Gür Olur Mu? Bu doktorunuzun önerilerine ne kadar kulak verdiğiniz ile alakalı. Güzel bir beslenme ve doktorunuzun tavsiyelerine tamamen uyma sonucunda gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Ekilen Saçlar Neden Yavaş Uzuyor

Her saç ekiminin aslında bir süresi vardır. Ekilen saçların uzama süresi ortalama olarak 4 ila 5 aydır. Peki Ekilen Saçlar Neden Yavaş Uzuyor Kafa derisinde kan akımı tekrardan düzene girene kadar ilk zamanlarda yavaş uzaması oldukça normaldir.

Belli bir süre geçtikten sonra saçlarınız normal uzama hızına kavuşacaktır. Daha hızlı uzayabilmesi için doktorunuzun önerilerine kulak verin. Bununla beraber güzel protein ağırlıklı bir diyeti de yapmayı ihmal etmeyin.

Lakin Ekilen Saçlar Uzamıyor sorunuyla karşı karşıya iseniz ve bu süre 5 ayı geçmiş ise doktorunuza danışmanız önemlidir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Ekilen Saç Uzatılabilir Mi?

Doğru teknikle ekilen saçlar belli bir süre sonra uzayacaktır. Lakin ilk 4 ay içerisinde bir uzama söz konusu olmayabilir. Dolayısıyla Ekilen Saç Uzatılabilir Mi? Sorusunun cevabı belli bir süre sonra evettir.

Saç ortalama olarak günde 0.3 mm ile 0.4 mm arasında uzar. [*] Bununla beraber bu uzama hızını spor, bakımlar ve doğru beslenme ile arttırabilirsiniz.

Peki Ekilen Saç En Fazla Ne Kadar Uzar? İlk 4 ay boyunca uzama göstermemesi normal. Daha sonrasında kendi saçınızın uzama hızına dönecektir. Yani günde ortalama 0.3 mm kadar uzama sağlayacaktır. Buda ortalama olarak ayda 1 ila 1.5 cm arasında değişecektir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Saç Ekimi Sonrası Saç Uzatma

Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

Saç ekiminde tekniğin doğru olması gerekmektedir. Buda doktorun tecrübesine ve becerisine kalmış bir iştir. Peki doğru Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır? Doğru ekilen bir saç şok dökülme evresi geçirir. Bu şok dökülme evresi 1. ay ila 3. ay arasında gerçekleşebilir ve ortalama 2 hafta sürer. Burada saçların dökülmesi gayet normaldir.

Ek olarak saç ekim tedavisi tamamen bittiğinde saçlarınız ömürlük olarak sizinle beraber olacaktır. Dilerseniz saçlarınızı kesebilir veya jilet ile kazıyabilirsiniz.

Bununla beraber genellikle saç ektiren insanlar saçlarını kestiğinde Ekilen Saç Kesildiğinde Uzar Mı? sorusunu merak ediyorlar. Doktorunuzun size artık saçını kesebilirsin dediği zaman kestiğinizde herhangi bir sorun çıkmaz. Lakin tedavi evresinde keserseniz bunu mutlaka doktorunuza söyleyin.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan 1 Haftada Selülit Nasıl Gider başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment