Şirin Akçay Kimdir Şirin Akçay Neden Cezaevinde
Kimdir

Şirin Akçay Kimdir

<
Şirin Akçay Kimdir
Written by admin

Şirin Akçay Kimdir gün geçtikçe haber gündemine yeni bir isim daha eklenmeye devam ediyor. Özellikle Şirin Akçay davası merak ediliyor. Buna ek olarak Şirin Akçay neden cezaevinde olduğu da birçok insan tarafından aratıldı. 

Gelin hep beraber Garibanların Babası olarak da bilinen Şirin Akçay kaç yıl ceza aldı sorusuna ek olarak Şirin Akçay Sedat Peker ile bir bağlantısı var mı? Gibi merak edilen soruların cevaplarına bakalım.

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Kimdir

Bir videosunda ‘’Biz sosyal medya teröristi değiliz. Irkçı değiliz.’’ ifadesinden sonra hakkında birçok soru araştırıldı. Peki Şirin Akçay Kimdir gelin hakkında merak edilen birçok sorunun cevabına bakalım.

Kendisi Çamyurt mahallesinin muhtarı ve korucu başı olarak bilinmektedir. Korucu kırsal bölgede yaşayan insanların güvenliğinin sağlanması için ve güvenlik güçlerine yardım etmeleri için silahlandırılan sivil kişilerdir. Kendisine aynı zamanda Garibanların Babası ve Şirin Dayı lakapları da takılmıştır.

Bunlarla birlikte Şirin Akçay Midyat da hatırı sayılır kişiler arasına girmiştir. Özellikle Tik Tok da kendisi adına açılan fan hesaplarında birçok insan sevgisini dile getirmiştir.

Kendsinin aynı zamanda Sedat Peker ile bir bağlantısının olup olmadığı merak ediliyor. Şirin Akçay Sedat Peker ile ne bağlantısı var henüz bilinmiyor. 

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Neden Cezaevinde

Kendisini Mardin Midyat Çamyurt mahallesinde gerçekleşen bir olayda görmüştük. 22 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşen olay borç meselesiydi. 2 aile arasında bir borç husumeti oldu. Bunun üzerine Şirin Akçay ve kardeşleri uzun namlulu silahlarla karşı taraftan 27 yaşındaki Musa Mazlum Çelik’in hayatına son verdi.

Bununla birlikte Şirin Akçay Neden Cezaevinde sorusunu merak edenler için burada açığa kavuşuyor. Olayın ardından Şirin Akçay, Veysi Akçay ve Mahsum Akçay gözaltına alındı.

Bütün ifadeler alındıktan sonra 3 kişinin tutuklandığı olayın suçlularının bir müddet Mardin Midyat M Tipi Cezaevi’nde kaldığı biliniyor. Davanın 4. duruşmasında Şirin’in beraati istendi. Şirin Akçay mahkeme sonrasında Veysi Akçay ve Mahsum Akçay serbest kaldı. Şirin’in ise hala cezaevinde olduğu biliniyor. 

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Davası

Olay sonrasında öldürülen Musa Mazlum Çelik’in bir akrabası ifadesinde Şirin Akçay ve akrabalarının koruyucu kimliklerini hakkıyla yapmadıklarına köylülere sürekli zulüm ettiklerini ve ellerinde ki silahların alınmaması halinde köylülerin can tehlikesinin olduğunu belirtmiştir.

Bunun üzerinde Şirin Akçay davası daha çok araştırılmaya başlandı. Davanın 4. duruşması gerçekleştiğinde tutuklanan kişilerden Mahsum Akçay ‘’Mağdurum. Beraat istiyorum.’’ dedi. Bunun üzerinde Veysi Akçay Kürtçe bir şekilde ‘’Kardeşime ateş etti. Bende olayın şokuyla keleşi aldım ve rastgele ateş ettim. Amacım öldürmek değildi, ailemi korumaktı.’’

Akçaylar bunun üzerine öldürülen Musa Mazlum Çelik hakkında terörist etiketinde bulundular.

Bunun üzerine olaydan sonra Musa Mazlum Çelik’in kardeşinin ifadesinde ortaya çıktı. Kardeşi ifadede ‘’Cinayeti meşru zemine çekmek istiyorlar. Bu nedenle de terör savunması yapıyorlar. Kardeşimi onlar öldürmedi de kim öldürdü? 27 yaşındaki kardeşimin yaşama hakkını elinden aldılar. Cezalandırılmalarını istiyorum.’’ sözüne yer verdi.

Ek olarak Musa Mazlum Çelik’in avukatı da bütün delillerin ortada olduğunu cinayetin bu kadar rahat gerçekleşmesinin tek nedeninin koruculuk sistemi olduğunu öne sürdü.

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay İcraatları

Tik Tok ve İnstagram üzerinde açılan fan hesapları ve birbirinden çok lakaba sahip olan Şirin Akçay İcraatları ile de merak ediliyor. Kendisine Şirin Dayı, Garibanların Babası, Korucu ve Muhtar gibi birçok ünvan yakıştırılmıştır.

Bununla beraber bir kısım Anti Şirin Akçay kitlesi ise kendisinin terörist olduğunu ve daha birçok kişiyi de öldürdüğünü iddia ediyor.

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Kimdir

Şirin Akçay Kaç Yıl Ceza Aldı

27 yaşındaki Musa Mazlum Çelik’in ölümüyle sonuçlanan borç davasında Şirin Akçay ve 2 akrabası Mardin Midyat M Tipi Cezaevi’nde bir müddet kaldı. 4. duruşma sonrasında tutuklanan 3 kişiden 2’si serbest kaldı.

Olay 22 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşmiştir. Masum Akçay ve Veysi Akçay’ın beraatinden sonra Şirin Akçay kaç yıl ceza aldı sorusu merak edildi. Normalde müebbet cezasına çarptırılan Şirin Akçay haksız tahrik ve iyi hal iddialarının göz önüne alınmasından sonra cezası 12 yıl 6 aya düşürüldü.

Aldığı ceza ile kendisini daha fazla kitlenin bilmesine yardımcı olan Şirin Akçay kim öldürdü sorusunun cevabınıda en kısa haliyle Çoban Musa Çelik’in hayatına son verdiği için hapiste olduğunu söyleyebiliriz.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Kısmetse Olur Çağrı Özer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment