Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı Sivilce Baş Ağrısı Nasıl Geçer
Sağlık

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

<
Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı
Written by admin

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı bazı sivilceler baş ağrısına neden olur. Özellikle Kör Sivilce Baş Ağrısı yapan sivilcelerdendir. Bunlar genelde kafada çıkar ve Kafada Sivilce Çıkması Baş Ağrısı için başlıca nedenlerdendir. 

Kafa çıkan sivilceler aynı zamanda Zonklayan Sivilce olarak da tanımlanır. Buda sivilceyle çok uğraşıldığında meydana gelen bir durumdur. Yazımıda Alındaki Çıkan Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı gibi en merak edilen soruların yanında son zamanlarda arama motorlarında Sivilce Baş Ağrısı Nasıl Geçer sorusunun cevaplarına yer verdik.

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Sivilce cilt altındaki kıl köklerinin tıkanması sonucu meydana gelir. Hemen hemen herkesin hayatı boyunca en az 1 defa yaşadığı cilt durumudur. Sivilce aynı zamanda sebum ve ölü hücrelerin gözenekleri tıkamasıyla meydana gelir. Genellikle sırtta, yüzde ve gögüslerde meydana gelir. Peki Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Her sivilce baş ağrısı yapmaz. Bazı sivilceler cilt altında oluşur ve dışarıya doğru baş veremez. Dolayısıyla yumuşatmak için ya da patlatmak için bir başları bulunmaz.  Bu tip sivilceler büyük, kırmızı ve ağrılı olabilir.

Genellikle sıkılıp içinin çıkartılması istenir. Bununla beraber sivilceye iğne batırmak veya yarmaya çalışmak gibi yöntemlerden de uzak durun.

Bununla birlikte Sivilce Ağrı Yapar Mı sorusunun en net cevabını dermatolog verecektir. Bir dermatologa giderek sivilcenin neden oluştuğuna dairde detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Sivilce Ağrısı Nasıl Geçer

Genellikle ağrıyan sivilceler kör sivilcelerdir. Bu sivilcelerle uğraşmak sadece bölgeyi tahriş edip yara yapacaktır. Dolayısıyla sıkmak veya dışarı çıkartmaya çalışmak yapılan en büyük hatalardandır. Peki Sivilce Ağrısı Nasıl Geçer

gelin sizin için hem sivilceye zarar vermeden hemde doğru bir yöntemle sivilce ağrısından nasıl kurtulabilirsiniz buna bakalım.

  • Sivilce ile uğraşmayın. Sıkmak veya yerini değiştirmeye çalışmak bölgeyi tahriş etmekten başka hiçbir işe yaramaz. Dolayısıyla kendi halinde bırakın.
  • Bölgeye sıcak kompres uygulayın. Günde 3 veya 4 kez 10 dakika boyunca sıcak kompres uygulamanız sivilcenin oluşturduğu ağrıyı yok edecek.
  • Sivilce bantları deneyin. Lakin bunu doktor gözetiminde ve eczacı önerisiyle uygulayın. Bu bantların içerisinde salisilik asit bulunmaktadır. Buda sivilcenin kısa sürede sönmesine yardımcı olur.
  • Çay ağacı yağı kullanın. Çay ağacı yağı antibakteriyel olarak bilinir. Günde 2 defa sorunlu bölgenin üzerine sürebilirsiniz.

Bu yöntemler aynı zamanda Sivilce Baş Ağrısı Nasıl Geçer sorusununda bir cevabı niteliğindedir. En kısa çözüme ulaşmak istiyorsanız bir dermatolga başvurun. Dermatolog sizin için özel bir krem verecektir.

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Alındaki Çıkan Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı

Evet. Alnınızda kör sivilce çıkmış ise muhtemelen Alındaki Çıkan Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı sorusunun cevabı evettir. Bu sivilcelere biz kör sivilce diyoruz.

Bu kör sivilceler deri altından çıkamadıkları için bulundukları bölgeye ağrı verir. En iyisi bölgeye sıcak bir kompres uygulamaktır. Lakin inatla geçmiyorsa doktora giderek antibakteriyel bir krem alabilirsiniz.

Aynı şekilde bu kör sivilceler Kafada Sivilce Çıkması Baş Ağrısı olarak da bilinir. Çünkü genellikle saçlı deride kör sivilceler görülür. Bunun en büyük nedeni yağlı yemek ve strestir.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Zencefil Shot Tarifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment