Star Trek Yaratıcısı Gene Roddenberry, Discovery ve Picard Yapımcısından Biyopik Tedavi Aldı - Bildiğim Kadar
Sinema ve Dizi

Star Trek Yaratıcısı Gene Roddenberry, Discovery ve Picard Yapımcısından Biyopik Tedavi Aldı

<
gene roddenberry star trek 1
Written by admin
Star Trek TOS cast 1

Gene Roddenberry, Star Trek yaratıcısı hakkında yeni bir biyografik filmle dikkatleri üzerine çekiyor. Son teslim tarihi, biyografinin Roddenberry Entertainment tarafından Emmy ödüllü You Don’t Know Jack’i yazan Adam Mazer’ın senaryosu ile sessizce çalıştığını bildiriyor. Film, 19 Ağustos 2021’de Roddenberry’nin 100. doğum günü olacağı açıklandı. Roddenberry, 1991’de 70 yaşında öldü.

Roddenberry’nin biyografisinde ayrıca Star Trek bakıcıları Rod Roddenberry (Roddenberry’nin oğlu) ve yapımcılığını da Star Trek: Discovery ve Star Trek: Picard’ın yapımcısı olan Trevor Roth olacak. Star Trek’i canlı tutan ve biyografiye iyi öncülük edenlere sahip olmak, bize Roddenberry’nin efsanevi yaşamının adalete teslim edileceğine dair umut veriyor. Filmin artık Roddenberry’nin büyüleyici hayatını hayata geçirmek için sadece oyunculara ve projeye bağlı bir yönetmene ihtiyacı var.

Roddenberry, televizyonun yaratılış şeklini değiştiren bir gelecek vizyonuna sahip, savaş pilotuyken LAPD polisinden televizyon yazarıydı. Yıldız Filosu, galakside barışı koruyan ve yaşadığımız dünyayı daha iyi bir yer haline getiren bir organizasyondu. İlk ırklar arası öpücüğü televizyonda ekrana getiren, Leonard Nimoy gibi bir oyuncu kadrosunu, Nichelle Nichols gibi yardımcı yıldızlarını savunmak ve ona eşit ödeme yapılmasını sağlamak için ayağa kaldırmak ve Roddenberry’den daha uzun yaşayacak bir miras yaratmak, Star Trek bilim kurgu ve bir bütün olarak televizyon için bir temeldir. Ve hepsini Roddenberry’ye borçluyuz.

Genç Roddenberry ve Roth ortak bir açıklamada şunları söyledi:

“Gen olağanüstü bir yaşam sürdü. Çalışmaları televizyonun çehresini değiştiren ve fikirleri dünyayı değiştiren inanılmaz derecede karmaşık, çekici bir adamdı. Gene’nin hikayesini her yerdeki izleyicilerle paylaşmanın zamanı geldi.”

Bize Kaptan Kirk, Spock, Teğmen Uhura ve U.S.S.’nin geri kalanını getiren adam hakkında daha fazla şey öğrenmenin zamanı geldi. Girişim. Ama daha da önemlisi, bize gelecek için umut veren adam ve hepimiz birlikte çalışsaydık neler olabilirdi.

Roddenberry’nin hayatı büyüleyici ve onun kendi prodüksiyon şirketinden ve çalışmalarını korumak için burada bulunanlardan hayata geçtiğini görmek harika. Roddenberry’ye çok şey borçluyuz ve bu biyografi bize Star Trek’i getiren adama mükemmel bir selam.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Ölmek İçin Zaman Yok Sonunda Yeni Bir Kırmızı Halı Prömiyer Tarihi Belirlendi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin