WhatsApp mesaj özelliğini sınırlandırıyor - Bildiğim Kadar
Mobil

WhatsApp mesaj özelliğini sınırlandırıyor

<
WhatsApp mesaj ozelligini sinirlandiriyor 1
Written by admin

Merhabalar değerli Bildiğim Kadar takipçileri, Hayatımızın değişmez bir bütünlüğü haline gelen mesajlaşma ve kontakt sosyal medya platformları, toplumsal medya platformları ile beraber haberlere en süratli ulaşmamızı elde eden çözümler içinde yer alıyor. Bu platformlar süratli bir halde haberlere ulaşmamızı sağlasalar da, ulaştığımız haberler ne yazık ki her vakit doğru haberler olmamaktadır.

Günümüzün en mühim sorunları içinde yer edinen dezenformasyon, toplumsal medya ve mesajlaşma platformları sebebiyle çığ benzer biçimde büyükmektedir. Son günlerde edindiğimiz bilgilere bakılırsa bu problemi ortadan yok etmek isteyen WhatsApp, dezenformasyonu önlemek için kullananların iletebileceği ileti sayısını sınırlandırarak çözümlemeyi hedefliyor.

Uzun süredir bu sınırlandırma üstünde çalışan WhatsApp, 3 sene ilkin iletilecek mesajların sınırlandırılmasına Brezilya’da başlamıştı fakat WhatsApp’ın beta özelliklerini duyurmasıyla tanınan Wabetainfo‘nun paylaştığına bakılırsa sosyal mesajlaşma platformu, beta sürümü Brezilya‘da denemiş olduğu sınırlandırmayı bütün dünya için kullanıma sunmayı planlıyor.

WhatsApp mesaj ozelligini sinirlandiriyor

Gönderilecek mesajların sınırlandırılmasının daha ilkin iletilmiş olan mesajlar için geçerli olacağını da söylemekte fayda var. Kısacası kendi yazdığınız bir mesajı istediğiniz benzer biçimde gönderebileceksiniz bu mevzuda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor gibi gözükmekte şuanlık.

Daha ilkin gönderilmiş bir mesajı birden oldukça noktaya iletmeye çalıştığınızda ise karşınıza iletilen mesajların ancak bir öbek sohbetine gönderilebileceği ile alakalı bir uyarı yazısı karşınıza çıkacak. Bilgilendirmek gerekirse şuanlık bir mesajı aynı anda 5 adet sohbete gönderebilmektesiniz. İletilecek mesajların sınırlandırılmasının ne vakit bütün kullanıcılar için sunulacağı ise hemen hemen net birşey bulunmamaktadır. Konu ile alakalı gelişimlere ulaştıkça bu konu hakkında paylaşımlarda bulunacağız.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Motorola Edge 30 Pro Genel İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment