YouTube Rus Kanalların Para Kazanmasını Yasakladı - Bildiğim Kadar
Kapat
Reklam Alanı
YouTube Rus Kanallarin Para Kazanmasini Yasakladi 1
Gündem 0

YouTube Rus Kanalların Para Kazanmasını Yasakladı

Bildiğiniz üzere son zamanlarda yaşanan Rusya ve Ukrayna arasındaki askeri savaş gerilimi tüm dünyayı etkilemektedir. Ukrayna’ya saldıran Rusya’ya art arda cezalar geliyor. YouTube da Rus kanallar için almış olduğu kararı açıkladı.

YouTube Rus Kanallarin Para Kazanmasini Yasakladi

YouTube’un tepe şirketi Alphabet, Rusya medyasının youtube platformu aracılığıyla gelir elde etmesini durdurdu. YouTube sözcüsü Farshad Shadloo, bu olaydan etkilenen kanallardan gelen videoların önerilerde daha az görüneceğini belirtti. RT ve diğer bazı kanalların “hükümetin talebi” sebebiyle Ukrayna’da artık erişilebilir olmayacağını da ekledi. Bu sayede Rus propagandacıların da önüne geçilecek.

YouTube Sözcüsü Farshad Shadloo, alınan hükümden etkilenen kanallardaki videoların önerilen videolarda daha az göstereceğini de söyledi.

Geçen günlerde Twitter da Ukrayna ve Rusya’da hızlı bilgi akışının sağlanması için reklam özelliğini devre dışı bıraktıklarını söyledi.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Amouranth, 3 Günlük Yasaklamadan Sonra Twitch'e Dönüyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sözlüye güzel sözler - beyaz kuş isimleri - kızımı telefona kaydetme isimleri - hocayı telefona kaydetme isimleri - kedi cinsleri