Kapat
Gündem 7 0

YouTube Rus Kanalların Para Kazanmasını Yasakladı

Bildiğiniz üzere son zamanlarda yaşanan Rusya ve Ukrayna arasındaki askeri savaş gerilimi tüm dünyayı etkilemektedir. Ukrayna’ya saldıran Rusya’ya art arda cezalar geliyor. YouTube da Rus kanallar için almış olduğu kararı açıkladı.

YouTube’un tepe şirketi Alphabet, Rusya medyasının youtube platformu aracılığıyla gelir elde etmesini durdurdu. YouTube sözcüsü Farshad Shadloo, bu olaydan etkilenen kanallardan gelen videoların önerilerde daha az görüneceğini belirtti. RT ve diğer bazı kanalların “hükümetin talebi” sebebiyle Ukrayna’da artık erişilebilir olmayacağını da ekledi. Bu sayede Rus propagandacıların da önüne geçilecek.

YouTube Sözcüsü Farshad Shadloo, alınan hükümden etkilenen kanallardaki videoların önerilen videolarda daha az göstereceğini de söyledi.

Geçen günlerde Twitter da Ukrayna ve Rusya’da hızlı bilgi akışının sağlanması için reklam özelliğini devre dışı bıraktıklarını söyledi.

{ectoor}

Kendini bildiğinden beri elinden bilgisayarı düşürmeyen oyun ve teknoloji bağımlısı, Yaklaşık 7 senedir İnternet ve bilişim alanında çalışmalar yapan birisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.