Kapat
beyin
Sağlık 133 0

Beyin İçin Faydalı Olabilecek Bazı Stres Tipleri

Kafanızın üzerinde bir ağırlık varmış hissine sebep olan yaklaşmakta olan ve sizi strese sokan o sınav tarihi Georgia Üniversitesi Genç Gelişim Enstitüsünde yapılan bir çalışmayla beyniniz için faydalı olabilir.

beyin stress

Psychiatry Research dergisinde yayınlanmış olan çalışmada düşük ve orta seviyeli stresin, insanın direnç kazanmasında ve depresyonun azalmasında yardımcı olacağını keşfetmişlerdir. Antisosyal davranış gibi zihinsel sorunların gelişmesini de azaltmaya yardımcı olacağı düşünülmektedir. Azdan orta seviyeye kadar olan stres, gelecekte karşılaşılabilecek stresli durumlarla başa çıkmada yardımcı olabilecektir.

Makalenin baş yazarı olan Asaf Oşri şöyle anlatıyor: “ Belirli seviyede stres alında çalışıyorsanız, daha verimli çalışan haline gelmeniz için yardımcı olacak müdahale mekanizmalarınız gelişebilir. Kendinizi düzeltebilir ve çalışmanıza yardımcı olabilirsiniz.”

Bir sınava hazırlanmak, iş yerindeki önemli toplantıya hazırlanmak ya da işi bitirmek için uzun saatler gereken çalışmalarda gelen stres, kişisel gelişiminizi arttırabilir. Örneğin bir reklamcının fikrinin reddedilmesi tarzını yeniden düşünmesine sebep olur. Fakat doğru miktardaki stres ile çok stres arasında ince bir çizgi vardır. Ayrıca Oşri “ Zor bir şeyi yapmaya devam etmeniz cildinizin nasır tutmasına benzer.” Diyor. Cildinize uyguladığınız bu baskı uyum sağlamak için tetikleniyor ancak bu miktar artmaya devam ederse cildiniz yara olur. Bu nedenle stresinizi doğru kontrol ettiğiniz sürece kendi gelişiminize ve sağlığınıza oldukça faydası olacaktır. Ne demiş atalarımız azı karar, çoğu zarar.

5/5 - (1 vote)

Bir önceki yazımız olan Gut Hastalığı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

{ectoor}

Kendini bildiğinden beri elinden bilgisayarı düşürmeyen oyun ve teknoloji bağımlısı, Yaklaşık 7 senedir İnternet ve bilişim alanında çalışmalar yapan birisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklam engelleyici kullandığınızı tespit ettik, lütfen bize destek olmak için reklam engelleyicinizi kapatınız.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock