Bitcoin Ne Zaman Yükselir? - Bildiğim Kadar
Finans

Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

<
Bitcoin Ne Zaman Yükselir
Written by admin

Kripto para piyasası haziran ayını da kayıpla geçirdi. Bitcoin,haziran ayı verilerine göre % 37.29 gerileyiş göstererek sert bir düşüş yaşadı. Sanal varlıkların geneli ise Bitcoin kripto parasında meydana gelen düşüşün etkisi sonucu yerle bir oldu. Yatırımcılar da şöyle bir sorunun cevabını merak etmeye başladı.

bitcoin ne zaman yukselecek

Bitcoin ne zaman yükselir ?

2022 yılının ikinci çeyreğinde bitcoin % 58 gibi bir oranda değer kaybı oldu. Kripto para piyasasında meydana gelen satış performansı alt coinlere de yansımış durumda. Mesela Ethereum haziranda % 44 ölçüsünde değer kaybı yaşadı. Kripto paraların totalde sermaye değeri haziranda 1.29 trilyon dolardan 865 milyar dolara doğru bir gerileme yaşadı. 430 milyar dolar ise buhar olup uçup gitti. Hazirandaki çöküşten sonra kripto para yatırımcılarını kaygı sardı.  Öncelikle Terra eko sisteminin iki sanal varlığı olan LUNA ve USDT’nin yerle bir oluşundan sonra kripto para fonlayan şirket Celsius Network’un çöküşün kıyısına gelmesi piyasalarda sert düşüşlerin olmasına sebep oldu.Birçok yatırımcı kripto paralara gönül koydu ve yatırımlarını sonlandırdı. Kripto para piyasasında son dönemlerde işlem hacmindeki düşüş dikkatlerden kaçmıyor.  Bitcoinde ki gerilemenin en önemli koşullarından birisi işlem hacminin düşüşü olarak öne çıkmış durumda.

Kripto para piyasasına yatırımcıların tekrar girmesi durumunda düşüş ve yükselişin  artması kaçınılmazdır. Fakat şimdi yatırımcıların birçoğu tedbirli bir hal sergiliyor. Kripto para piyasalarında işlem yapmak isteyen yatırımcıların ani düşüş ve yükseliş durumlarına çabuk tepki vermemesi ve sükunetle hareket edilmesi tavsiye ediliyor.

Haftaya 19.000 dolar ölçüsünden başlayan bugün 20.000 dolar olan kritik seviyenin üstüne çıktı. Doların küresel evrede yükselme performansı durumunu devam ettirmesi ile beraber öğleye doğru olan süreçte bitcoin tekrar 20.000 doların altına indi.

Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Mart ayı itibariyle Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın faiz yükseltmeye başlaması ile beraber kripto para varlık piyasası ile hisse senetlerindeki düşüş hızlanmıştı. Corona virüs döneminde değişen para politikası uygulamaları riskli varlıkların sert bir biçimde yükselmesini sağlamıştı. Hisse senetlerinde yüksek hız görülürken bitcoin 69.000 dolar ile bütün zamanların rekorunu kırdı.

NOT: Bu makalede paylaşılan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Geçtiğimi dönemlerde sert düşüşe devam eden bitcoin, herkesi şok etkisinde bırakarak, özellikle küçük yatırımcıları eritmişti. Yaşanan bunca olayın ardından ise, kimisi elindeki bitcoinleri sattı, hatta alt coinleri bile sattı, kimisi ise zararını çıkartmak için beklemeye devam etti. Lakin bekleyenlerde pek memlun kalmadı, maalesef bütün yatırımlar alt üst oldu ve olmaya devam ediyor. Lakin açıklanan binlerce olaya göre ufak çapta yükselmeler mevcut olacaktır. Elon musk, twitter şirketini tekrar satın aldıktan sonra, bitcoin ve alt coinlerle ilgili açıklamalarını beklemeye devam ediyoruz. Umuyoruz, kendisi güzel açıklamalarda bulunacaktır. Kesin bir bilgi içermemekle birlikte, yaptığımız ufak çaplı piyasa araştırmasına göre, ( bunlar, çeşitli haber siteleri, makaleler, bilimsel olayları inceleyen programlar, toplumsal analiz yapan röportajlar vb) herkesin bitcoin yükselişine inanmaktadır. Sizlere bir konudan daha bahsetmek isteriz;

Youtube videolarından çokça hatırladığınız, ‘ Bitcoin 1 dolarken alan adam ’ adlı videodaki şahısın yeni bir konuşması, geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Kendisi ile röportaj yapan şahsa söylediği sözler tekrar gündem oldu.

‘Bitcoin 1milyon dolar olacak’

Kendisinin bu söylemi üzerine, sosyal medya ikiye ayrıldı, kimileri kendisinin alaya aldığını söylese de, kimileri tekrar bitcoin yükselişine işaret ettiğini söyledi. Kendisinin videosunu izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizler kendi kararınızı videoyu izledikten sonra görebilirsiniz. Lakin bitcoin’in 1 milyon dolar olacağı yönünde hiç bir olumlu işaretin olmadığını söyleyebiliriz. Bizim araştırmalarımıza göre, bitcoin aynı altın gibi gördüğü yeri unutmayacak olacaktır. Fakat uzun vadede gerçekleşeceğine inanıyoruz. Aynı şekilde alt coinlerin de atak yapacağını umuyoruz, büyük yatırımcılara baktığımız zaman olumsuz bir şey şuanda göremiyoruz.  Bitcoin bugün, Türk Lirası olarak 380 bin bandında gezmektedir. Geçen haftalarda tekrar  yükselişe geçen bitcoin, alt coinlerin de harekete geçmesini sağlamıştır. Bitcoin yatırımı yapmak için en az 10 tl ile girmelisiniz, altı kabul edilmemektedir. Lütfen, çevrenizde kulaktan duyma bilgilere sahip olan şahıslara itibar etmeyiniz ve önereceği siteleri veya coinleri umursamayınız, dolandırıcı şahısların kol gezdiği bu borsada kimseye paranızı kaptırmanızı tavsiye etmiyoruz.

5/5 - (1 vote)

Bir önceki yazımız olan Tayland Asgari Ücret - 2022 - Eşitlik Ülkesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment