En İyi 5 RPG (Rol Yapma Oyunu) - Bildiğim Kadar
Oyun Dünyası

En İyi 5 RPG (Rol Yapma Oyunu)

<
En Iyi 5 RPG Rol Yapma Oyunu
Written by admin

İngilizce Role-Playing Game olarak adlandırılan oyun türü RPG, oyun severlerin kurgusal olan herhangi bir oyun sahnesinde birbirinden farklı karakterlerin rollerine sahip oldukları oyunlara genel olarak verilen bir türdür.

Oyuncuların belirlenen kurallar içerisinde oluşturdukları kendi karakterlerini kontrol ederek oyundaki hikayenin bir parçası olur.

1- The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3 Wild Hunt

CD Projekt RED oyun şirketi tarafından geliştirilen rol yapma oyunu, The Witcher serisinin üçüncü oyunu, The Witcher 3: Wild Hunt, Warner Bros. Interactive Entertainment şirketi tarafından oyun severlere Kuzey Amerika’da, Namco Bandai Games şirketi ile ise Avrupa piyasasında yayınlandı. Oyuncuların karşısına ilk olarak 18 Mayıs 2015 tarihinde piyasaya çıkış yaptı.

2- The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion oyunu, genel olarak Oblivion olarak adlandırılmakta olan tek oyunculu rol yapma oyunudur. Bethesda Game Studios tarafından geliştirildi. Bethesda Software şirketi tarafından oyuncuların karşısına sunuldu. The Elder Scrolls oyun serisinin dördüncü oyunu olmaktadır.

3- Mount & Blade: Warband

Mount Blade Warband

Mount & Blade: Warband oyunu, Orta Çağ temasını konu alan bir rol yapma oyunudur. Türk oyun firması TaleWorlds tarafından geliştirildi ve 2010 yılında ilk defa oyun severlerin karşısına çıktı.

4- Assassin’s Creed Valhalla

Assassins Creed Valhalla

Ubisoft şirketi tarafından geliştirilen Assassin’s Creed serisinin 2020 yılında çıkan oyunu olan, Assassin’s Creed Valhalla, aksiyon rol yapma oyunudur. Assassin’s Creed ana serisinin on ikinci oyunu konumundadır.

5- Monster Hunter: World

Monster Hunter World

Capcom şirketi tarafından geliştirilen ve yayınlanan rol yapma oyunu Monster Hunter: World, Monster Hunter oyun serisinin beşinci oyunu olmuştur.

5/5 - (1 vote)

Bir önceki yazımız olan Black Panther’in Açık Dünya Oyunu Geliyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment