Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar - Bildigimkadar.com
Oyun Dünyası

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

<
24
Written by admin

2023 Oyun Dünyası için son gaz devam ediyor. Yıl boyunca arka arkaya çıkan büyük, küçük oldukça zevkli yapımlar yıl sonuna doğru artarak devam edecek. İşte sizin için derlediğimiz, farklı platformlardan oluşan Eylül 2023`de Çıkacak Oyunlar yazımız. Keyifli okumalar, iyi oyunlar dileriz.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en büyük yapımlar ve kült serilerin devamı yıl sonuna ardı ardına sıralanmış durumda. Oyuncuların her yıl dört gözle beklediği bu dönem yakında başlıyor. Farklı platformlarda çıkışını gerçekleştirecek başlıca oyunları sizin için sıraladık. Eylül 2023`de Çıkacak Oyunlar yazımız başlıyor. 

 • Bomb Rush Cyberfunk
 • My Time at Sandrock
 • Rune Factory 3 Special
 • Baldur`s Gate 3
 • Cyberpunk: Phantom Liberty
 • Starfield
 • Fae Farm
 • Mineko`s Night Market
 • NBA 2K24
 • Super Bomberman R 2
 • EA Sports FC 24
 • The Crew Motorfest
 • Baten Kaitos I & II HD Remaster
 • Eternights
 • Monster Hunter Now
 • Gloomhaven
 • Mortal Kombat 1
 • Lies of P
 • Witchfire
 • Payday 3
 • Harvest Moon: The Winds of Anthos
 • Infinity Strash: Dragon Quest The Adventure Of Dai
 • Fate/Samurai Remnant
Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Bomb Rush Cyberfunk

Listemizin ilk oyunu 2020 yılından beri geliştirilmekte olan platform türündeki oyun 18 Ağustos 2023 itibari ile PC ve Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirdi. Tek oyunculu ve zevkli yapısı ile türün severlerine keyifli anlar geçirtecek Bomb Rush Cyberfunk Eylül 2023`de çıkacak oyunlardan bir çok oyun ile beraber PS 4 ve 5 ile beraber XBox X/S ve One platformlarında erişebilirsiniz. 

Fiyat etiketi olarak PC platformunda 399 TL olan oyun konsollarda 39 dolar fiyat etiketi ile yerini alacak. PC için Steam`den kolayca ulaşabileceğiniz oyun oldukça renkli ve zevkli duruyor.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

My Time at Sandrock

İlk oyunu olan My Time at Portia ile oldukça sevilen bağımsız yapımcı oyunu olan seri yeni oyunu My Time at Sandrock ile devam ediyor. Platform oyunu olan ve oldukça eğlenceli yapısı ile farklı bir rol yapma deneyimi sunan oyun Eylül sonunda yani 26 Eylül 2023`de konsollar için çıkıyor.

PS5, Switch ve XBox One ile Series S/X için çıkacak oyunun fiyatı maalesef henüz duyurulmadı.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Rune Factory 3 Special

Bir diğer oyunumuz olan Rune Factory 3 Special anime grafikleri ile tasarlanan bir tür çiftçilik oyunu. Dünya genelinde artan anime hayranlığı ile çiftçiliği birleştiren bu oyuna maalesef yalnızca PC ve Nintendo Switch platformlarında erişebileceksiniz. 

Fiyatı da biraz pahalı olan oyuna PC`de Steam platformunda 670 TL, Nintendo Switch`de ise 39 veya 49 Dolar olan iki farklı paketi ile sahip olabilirsiniz.

Yine de bu pahalı fiyata rağmen türün severlerine keyifli bir deneyim ve eğlenceli saatler geçirtebilecek olan oyun 5 Eylül 2023 tarihinde tüm Dünya`da çıkışını gerçekleştirecek.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Baldur`s Gate 3

PC çıkışını bomba gibi gerçekleştiren türünün en büyük yapımlarından ve gelecek nesil RPG yani rol yapma deneyimini oyunculara ve D&D(Zindan ve Ejderler) türü hayranlarına oldukça etkili yaşatan listemizin bir diğer oyunu olan Baldur`s Gate 3, 6 Eylül itibari ile Playstation 5 için raflarda yerini alacak. 

Hatta PC fiyatından 100 lira daha az fiyat etiketi ile 699 TL Standart sürüm ve 799 TL Dijital Deluxe sürümleri ile Playstation Store`da çıkışını gerçekleştirip bu yeni ve oldukça zevkli deneyimi oyuncularla buluşturmayı bekleyen yapımı mutlaka inleceleyip, deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Cyberpunk: Phantom Liberty

İlk duyurulduğu günden beri her haberi ile büyük ses getiren ve şimdiden oyun dünyasında efsaneler arasında yerini alan Cyberpunk, Eylül ayında ilk eklenti paketine(DLC) kavuşuyor.

Çıkışının üstünden 3 yıl geçmesine rağmen hem övülen hem eleştirilen yapım bu eklenti paketi ile beraber oyundaki eksiklikleri giderip, hikayeyi devam ettirmeyi amaçlıyor. Cyberpunk: Phantom Liberty 26 Eylül 2023`de PC, PS 5 ve XBox Series S/X için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Oyunun hayranlarına hayal kırıklığı yaşatan ilk gün hatalarının bu kez olmamasını bekleyen oyun severler sabırsızlıkla sevilen oyunun ilk eklenti paketini bekliyor ve ön sipariş veriyor. PC için 399 TL olan pakete konsolda ise 479 TL`ye sahip olabilirsiniz.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Starfield

Bu yılın en çok ses getiren ve heyecan yaratan oyunu Starfield, ödüllü ve büyük oyun firması Bethesda`nın yeni oyunu olarak hem Eylül 2023`de çıkacak oyunlar arasında hem de 2023 geneline bomba gibi düşmeye hazırlanıyor.

Yayınlanan videolar ile hem beklentiyi hem de heyecanı oldukça yükselten yapım türün en iyi firmalarından Bethesda`nın imzasını taşıdığı için oyuncular ekstra heyecanlı durumda.

Bethesda artık bir Microsoft firması olduğundan oyuna maalesef Playstation platforumda erişim olmayacak. PC ve XBox Series X/S için 6 Eylül 2023`de çıkışını gerçekleştirecek.

PC fiyatı 899 TL olan yapım Xbox platformunda ise 1150 TL olarak fiyatlandırılmış durumda.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Fae Farm

Listemizin diğer Eylül 2023`de çıkacak oyunları arasında sırada Fae Farm oyunu var. Çizgi grafikleri ve renkli dünyası ile özellikle alt yaş grubu oyunculara hitap eden yapım eşli oyuncu desteği ile beraber zevkli bir deneyim yaşatabilecek.

PC ve Nintendo Switch için 8 Eylül 2023`de çıkacak olan yapıma PC`de Steam, Switch`te ise Nintendo`nun kendi sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Fiyat olarak ise Steam`de 510 TL olan yapım Nintendo`nun mağazasında 59 Dolar etiketi ile satışta.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Mineko`s Night Market

Listemizde tam küçük yaştaki oyunculara ve çocukları ile oyun oynamak isteyen ebeveynler için eklediğimiz Mineko`s Night Market bağımsız yapımcı tarafından PC ve Switch için hazırlanan oldukça renkli ve çizgi film havasında eğlenceli bir diğer oyun.

Mineko`s Night Market şu an ön siparişte değil ve fiyatı hakkında da bir bilgi yok maalesef. Fakat eğlenceli ve farklı yapısı itibari ile çocuğu ile beraber oynamak isteyen ebeveynlerin tam olarak takip etmesi gereken bir yapım. Çıkış tarihi 26 Eylül 2023 olarak duyuruldu.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

NBA 2K24

Spor ve basketbol oyunlarının en büyük yapımcılarından olan 2K yeni NBA oyunu olan NBA 2K24`ü 8 Eylül 2023`de çıkarmaya hazırlanıyor! Bu yıl ki oyunun kapağına 2020 yılında hayatını kaybeden basketbol efsanesi Kobe Bryant`ı koyan firma oyuncuların sevgisini ve takdirini kazanmış durumda.

Gelişmiş grafikler ve kariyer modu ile oyuncuları bu sene de basketbola doyuracak olan yapım PS 4 ve 5, XBox Series S/X ile beraber tabii ki PC ve Switch için mağazalarda yerini almış durumda.

Oyunun fiyatı dolar olarak açıklanmış olsa da TL bazında hala netleşmemiş durumdadır. Fiyat etiketi 59 Dolan yapımın konsol ve PC platformlarında 1200-1500 TL bandında satılacağını tahmin ediyoruz.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Super Bomberman R 2

Bir çoğumuzun küçüklüğünde ataride oynadığı vazgeçilmez oyun Super Bomberman konsollar ve PC ile günümüz grafikleri ve sesleri ile raflara dönüyor. Klasik oyunun yapısını koruyan yapımcı firma Konami oyunu 12 Eylül 2023 tarihinde PC, XBox Series S/X ve Playstation 4-5 için satışa sunmaya hazırlanıyor.

Oyunla ilgili bir güzel haber ise online oynanış deneyimi sunacağı. Yani küçüklüğümüzdeki deneyimi hala arkadaşlarımızla doyasıya yaşayabileceğiz. Konsollarda 450 TL etiketi ile çıkacak oyunun PC fiyatı henüz açıklanmış değil.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

EA Sports FC 24

Gelelim listemizin son ve en büyük topuna. Adı sizi şaşırtmasın Fifa olan antlaşmanın bitmesi ile beraber yapımcının kendi adı ile devam ettireceği oyun EA Sports FC 24 yani diğer adı ile eski Fifa serisi bu yıl da tüm Dünyadaki futbol severleri futbola doyurmaya hazırlanıyor.

20 yıldan fazla süredir Fifa adı ile çıkan seri artık tamamen EA Games`in elinde. Bu durum oyuncuları lisans için korkutsa da herhangi bir sorun olmadan her yıl olan Fifa deneyiminin daha farklı bir isim ama aynı zevk ve heyecanla devam edeceğini garanti altına aldı.

Fifa ile olan sözleşmenin bitmesi ile EA Games artık seriyi tamamen istediği gibi yapabilecek ve şu ana kadar açıklanan bilgiler ve videolar ile oyun oldukça farklı ve zevkli görünüyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm platformlara yani PC, PS 4-5, Switch ve Xbox Series S/X için 29 Eylül 2023`de çıkış yapacak. EA Games bu yıl ön sipariş veren oyuncuların oyuna 3 gün daha erken erişim sağlayabileceğini duyurması da heyecanı ikiye katladı.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

The Crew Motorfest

İlk oyunu ile yarış severleri kendisine bağlayan The Crew serisinin yeni oyunu The Crew Motorfest, Ubisoft`un bu seneki yeni yarış oyunu.

Şahane grafikleri ve hareketleri müzikleri ile farklı farklı parkurlarda oyunculara gerçekçi yarış deneyimi sunacak oyuna PC, Xbox ve Playstation platformlarında erişebilirsiniz. 

Çıkış tarihi 14 Eylül 2023 olan yapımın fiyatı biraz yüksek olsa da PC platformunda 1199 TL olarak açıklandı. Konsolda ise fiyatlar 1500-1750 TL arasında almak istediğiniz pakete göre değişiklik göstermektedir. 2023 bitmeden güzel bir yarış deneyimi yaşamak isterseniz bu oyun tam size göre.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Baten Kaitos I & II HD Remaster

Tam 10 yıl önce Nintendo`nun o zaman ki oyun platformu olan Gamecube için çıkan ilk oyunun üzerinden bu kadar zaman geçmesine rağmen unutulmayan oyun şimdi Switch ile beraber geri dönüyor.

Kendine has grafikleri ve eğlenceli yapısı ile oyunculara güzel bir deneyim yaşatmayı hedefleyen firmanın kendi konsoluna özel olarak geliştirdiği yapım 14 Eylül 2023`de çıkışını gerçekleştirecek. Fiyatı 49 dolar olarak açıklanan oyun tam olarak nostalji arayan oyunculara göre.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eternights

Anime hayranlarının bayılacağı bir diğer yapım olan Eternights`da Eylül ayında çıkışını gerçekleştirecek oyunlardan biri.

Yapım PC ve PS 4-5 için özel olarak geliştirilmiş olup anime havasını, atmosferini aksiyon ve ilişki simülatörü yapısı ile karıştırıp oyuncularla buluşturmak için mağazalarda yerini almış durumda.

Yalnızca tek kişilik oynanışa sahip oyuna PC`de 349 TL, PS Store`da ise 300 Liraya sahip olabilirsiniz. Türü sevenlerdenseniz bu yapım tam size göre.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Monster Hunter Now

Bilgisayardaki Monster Hunter oyunundan farklı olarak Pokemon GO benzer yapısı ile mobilde çıkışını gerçekleştirecek olan oyun 14 Eylül 2023`de açılmış olacak.

İOS ve Androide gelen yapıma mağazalarınızdan bedava ulaşabilir ve bu farklı deneyimi tecrübe edebilirsiniz. 

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Gloomhaven

Diablo benzeri bir diğer oyun olan Gloomhaven karanlık atmosferine rağmen renkli ve canlı grafikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Sıra tabanlı strateji oyunu 18 Eylül 2023 tarihinde çıkışını PC, Switch ve Playstation 4-5 ile beraber XBox Series S/X için gerçekleştirecek.

Türün severlerine yeni ve farklı bir deneyim yaşatacak oyunun fiyat etiketi ise günümüz oyunlarına kıyasla uygun görünüyor. PC için 295 TL olarak açıklanan oyun XBox ve Playstation`da ise 380-390 TL fiyat aralığında satışta. Switch için ise 35 Dolar.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Mortal Kombat 1

Dövüş oyunu denince akla ilk gelen klasikleşmiş, efsane seri Mortal Kombat`ın yeni oyunu olan Mortal Kombat 1`in çıkışına oldukça az kaldı.

Sadece klasik dövüş maçlarıyla değil güzel bir hikaye örgüsü ile Dünyasında barındırdığı sevilen karakterlerin hikayelerini gelişmiş grafikler ile serinin hayranlarına olay örgüsüne bağlı kalarak anlatacak yapım için detaylar burada.

Mortal Kombat 1 19 Eylül 2023 tarihinde PC, Switch ve Xbox Series S/X ile beraber Playstation 5 için Dünya genelinde çıkışını gerçekleştirip önceki oyunlar gibi çok büyük ses getirecek bir yapım olacak.

PC fiyatı 1199 TL olan yapım, PS ve XBox`da 1399 TL olacak. Nintendo Switch tarafında ise fiyatı 69 Dolar olarak belirlenmiş durumda.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Lies of P

Listemizin sonraki oyunu olan Lies of P, 19 Eylül 2023 tarihinde PC, PS 4-5 ve XBox Series S/X için çıkışını gerçekleştirecek bir diğer oyundur.

Yapım cyberpunk yani fütüristik tema ile soulslike türünü bütürleştirmiş ve ortaya farklı bir tecrübe çıkartmıştır. 

Bağımsız bir stüdyo tarafından geliştirilmiş olsa da oynanış videoları ile beğeni toplayan oyunun fiyat etiketleri ise, PC platformu için 999 TL`dir. Konsolda ise 899 Liradan satışa sunulmuş durumdadır.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Witchfire

Witchfire FPS türünde bir oyun olsa da büyü ve fantastik öğeleri harmanlayıp ortaya farklı bir deneyim çıkartmak için bağımsız bir stüdyo tarafından hazırlanan bir yapımdır.

Oyun şimdilik yalnızca PC platformu için duyurulmuş olup Epic Games Store`dan ön siparişe açıktır ve erken erişimdedir. Fiyat etiketi henüz belli olmayan yapımın oldukça farklı bir oyun deneyimi yaşatacağı beklenmektedir.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Payday 3

Sevilen hırsızlık temalı FPS oyunu Payday yeni oyunu ile geri dönmeye hazırlanıyor. Son oyunu olan Payday 2`nin hala hayranlar tarafından severek oynanmasını artık göz artı etmek istemeyen yapımcı firma Overkill yeni oyun için kolları sıvadığını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.

Sevilen oyun yapısı ve gizlilik esaslı heyecanlı soygunları oyunculara daha gelişmiş ve yenilenmiş hali ile sunmak isteyen yapımcı firma fiyatları oldukça uygun tutmuş durumda.

PC, Xbox Series S/X ve Playstation 5 için çıkacak olan yapımın fiyatını tüm platformlarda eşit (499 TL) tutan firma sırf bu yüzden bile takdirleri toplamış durumda. Sırada oyunun çıkacağı tarih olan 21 Eylül 2023`ü beklemek var.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Harvest Moon: The Winds of Anthos

Listemizdeki diğer bir platform oyunu olan Harvest Moon: The Winds of Anthos ilk oyundaki o eğlenceli çiftlik yaşamı ve karakter geliştirme, rol yapma atmosferini devam oyunu ile pekiştirmeye hazırlanıyor.

Eylül sonunda 26 Eylül 2023`de Switch, PS 4-5 ve XBox Series X/S için gelen bu eğlenceli yapımın fiyatı henüz belli değil.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Infinity Strash: Dragon Quest The Adventure Of Dai

Aksiyon rol yapma oyunu ve anime serisi olan Infinity Strash: Dragon Quest The Adventure of Dai adeta bir interaktif anime gibi hazırlanıyor ve oyuncularla buluşmayı bekliyor.

Square Enix gibi büyük bir firmanın yaptığı oyun hareketli yapısı ve kendine bağlayan hikayesi ile zevkli bir tek oyunculu deneyimi sunacak gibi görünüyor.

Türün severlerinin 28 Eylül 2023`de tüm Dünya ile eş zamanlı olarak Swich, PC, PS 4-5 ve Xbox Series S/X`de oynayabileceği oyunun fiyatı ise oldukça uygun. Büyük bir firmanın yapımı olmasına rağmen tüm platformlarda 599 TL fiyatı ile satışta.

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Eylül 2023’de Çıkacak Oyunlar

Fate/Samurai Remnant

Animesi ile büyük hayran toplayan listemizin diğer bir oyunu Fate/Samurai Remnant hikayesini oyunlarda devam ettirmeye hazırlanıyor. 29 Eylül 2023`de çıkışını gerçekleştirecek oyuna Japon rol yapma teması ve Fate/Samurai hikayesi ile devam ettirmek isteyen oyuncular PS4-5, Switch ve PC platformlardan erişebilecek.

Bu türdeki diğer yapımlar gibi interaktif bir anime deneyimi sunacak olan oyun tek oyunculu olup 599 TL fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan PS4’de Red Dead Redemption Fiyatı Cep Yaktı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment