Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 
Güzellik

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 

<
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 
Written by admin

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri genellikle saçları ayda 5 cm’e kadar uzatan yöntemlerdir. Özellikle Hızlı Saç Uzatma Teknikleri düzenli yapıldığında saçlarınızı adeta rapunzele çevirecek. Ek olarak Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Doğal malzemeler ile de sağlanmaktadır.

Gelin aşağıda En Hızlı Saç Uzatan Yöntem neymiş ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Erkek için olanları nelermiş bunların detaylarına göz atalım.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 

Saçları hızla uzatmak sabır ve düzen gerektiren bir eylemdir. Bunun için öncelikle dengeli ve sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kan değerlerinize baktırarak kanınızda eksik olan vitaminleri de yerine koymanız önemlidir.

Tüm bunlardan sonra hızlı saç uzatma yöntemleri kısa sürede etki gösterecektir. Aşağıda saçlarınızı en hızlı şekilde uzatan saç maskesini derledik. 

 • 1 avuç pirinç
 • 500 mL klorsuz su

Bir kavanozun içerisine 1 avuç pirinci ve yarım litre klorsuz suyu ilave edin. 2 hafta boyunca güneş almayan bir yerde ağzı kapalı bir biçimde bekletin. Haftada 3 defa olmak saç diplerinizden uçlarına kadar uygulayabilirsiniz. 

Pirinç maskesini saça uygulayanlar da genellikle saçlarda kuruluk meydana gelmektedir. Bu kurulun önüne geçebilmek için haftada 1 defa nemlendiren saç maskesi uygulamayı unutmayın.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Evde

Genellikle Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Evde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerden meydana gelmektedir. Özellikle içerisinde kimyasal barındırmaması bir çok insanın saçlarını uzatma serüveninde kullandığı maskelerdendir. Aşağıda evde bulabileceğiniz malzemelerden oluşan hızlı saç uzatan maske tarifi derledik. 

 • 2 adet olgun soğan
 • Yarım litre klorsuz su

2 adet olgun soğanını kabuklarından ayırın ve 4 eşit parçaya bölün. Yarım litre klorsuz suyu ocağa alın ve kaynatın. Kaynayan suyun içerisine soğanları ilave edin ve 5 dakika boyunca kaynatmaya devam edin.

Soğan maskesi ılıdığında saçlarınıza kökten uca uygulayabilirsiniz. Haftada 2 defa maskeyi saçlarınızı uygulamanız yeterli olacaktır. Maskeyi uygularken saçlarınızın temiz olmasına ve masaj ile soğan suyunu saçlarınıza yedirmeyi unutmayın. 

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Erkek

Kadınlardan ziyade artık erkeklerde de uzun saç modası baş göstermeye başladı. Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Erkek için biraz daha farklı olabilir. Çünkü erkeklerin saç yapısı ile kadınların saç yapısı birbirinden farklılık gösterir. Aşağıda erkekler için en hızlı saç uzatan maskeyi derledik. 

 • 1 adet yumurta
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

Bütün malzemeleri homojen bir kıvam alana kadar cam bir kasenin içerisinde karıştırın. Temiz saça diplerinden uçlarına kadar masaj yoluyla uygulayın. Haftada 3 defa bu maskeyi saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

En Hızlı Saç Uzatan Yöntem

Kısa zamanda Rapunzel gibi uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen insanlar en hızlı saç uzatan yöntem nedir? Sorusunun cevabını araştırıyorlar. Aşağıda saçlarınızı kısa zamanda maksimum seviyede uzatacak harika bir saç maskesi derledik. 

 • 2 tutam lavanta bitkisi
 • Yarım litre su

Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine 2 tutam lavanta bitkisi ilave edin ve 15 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Ilıyan lavanta maskesini saçlarınıza haftada 4 defa olmak üzere temiz saçınıza uygulayabilirsiniz. Maskeyi saçınıza uygularken saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yapmayı unutmayın.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri 

Saç uzatma süreci genellikle sabır ve düzenli bakım gerektiren bir süreçtir. Ancak, saç uzatma sürecini desteklemek ve saç sağlığını artırmak için aşağıda birbirinden etkili Hızlı Saç Uzatma Teknikleri derledik.

 • Dengeli beslenin: Protein, biotin, omega-3 yağ asitleri, demir, çinko ve vitamin A içeren yiyecekleri tüketmeye özen gösterin.
 • Günde en az 2 litre su tüketin: Su tüketmek saçların daha nemli olmasını sağlayacaktır.
 • 2 ayda 1 saç uçlarınızı kesin: Saç uçlarından aldırmak saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.
 • Düzenli masaj yapın: Saç derisine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandıracaktır. Buda saçların beslenmesini sağlayacak.
 • Saç bakım maskeleri uygulayın: Saç tipinize uygun olan saç maskelerini kullanarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. 
 • Isıdan uzak durun: Saçları sıcak ile kurutmak, düzleştirmek veya saçlara ısı uygulamak saçlarda nem kaybına neden olacaktır. Buda saçlarınızın daha yavaş uzamasını sağlar. 
 • Supplement kullanın: Doktor kontrolünde saçlarınıza gerekli olan vitaminleri ve mineralleri alarak saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. 
İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment