Instagram Keşfete Düşme Yolları Nelerdir? (Keşfete Düşmenin 10 Yolu) - Bildiğim Kadar
İnternet

Instagram Keşfete Düşme Yolları Nelerdir? (Keşfete Düşmenin 10 Yolu)

<
Instagram Keşfete Düşme Yolları
Written by admin

Instagram keşfete düşme yolları ile tüm paylaşımlarınız ilk sayfalarda yer alsın. Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcıya sahip olmanın yanı sıra binlerce kullanıcısına da para kazandırmaktadır. Bu da instagram kullanıcılarında, keşfete düşme isteğinin artmasına neden olmaktadır. Siz de içeriklerinizin keşfete düşmesini istiyorsanız, yazımızı sonuna kadar okuyunuz. Yazımız da yer alan altın bilgiler sayesinde hesabınız popüler bir hesap hâline gelsin.

Instagram Keşfete Düşmenin 10 Yolu

Instagram keşfete düşme yolları, bir iki gün içinde olacak bir şey değildir. Ayrıca keşfet sayfalarında görünmek için önemli adımları takip etmeli ve Instagram algoritmasına uygun bir şekilde içerikler paylaşılmalıdır. Tabi ki, ilk önce Instagram hesabınızın beli bir takipçiye ulaşması gerekir. Bu içeriklerinizin Instagram da daha fazla gösterilmesini sağlar. 

1. Adım: Takipçi Sayınızı Arttırın

Instagram keşfete düşmek için kaç takipçi ya da kaç beğeni gerekiyor, gibi cümlelerden ziyade özgün ve merak uyandıran içerikler gerekir. Normal bir hesap, 1000 takipçiye ulaştıktan sonra düzenli bir şekilde içerik paylaşırsa, kısa süre içinde içerikleri keşfet sayfalarında düşecektir.

instagram takipci

Hesabınızın bir anda büyümesi ve içeriklerinizin bir an önce keşfete düşmesi için, hile ile takipçi ve beğeni kasma gibi işlemlerden kaçınınız. Çünkü bu sizin zararınıza olur. Instagram algoritması, hile ile elde ettiklerinizi kısa süre içinde fark eder ve hesabınızı süresiz kapatır. Ayrıca içeriklerinizi geniş kitlelere ulaşmasını engeller.

2. Adım: Özgün İçerik Paylaşın

ozgun icerik paylasin

Instagram hesabınızın ilk sıralarda yer alması için, özgün olmaya gayret edin. Özgün içerikler sizi aramalarda ön sıralara çıkarır ve paylaşımlarınızın daha hızlı etkileşim halinde olmasını sağlayarak keşfet sayfalarında yer almanızı sağlar. Ayrıca insanlar, sürekli tekrar eden paylaşımlardan çok çabuk sıkılır. Bir konu hakkında yüz tane paylaşım varsa, siz de aynı konu üzerinden aynı cümleleri kullanmak yerine farklı cümleler kullanmalısınız. Bu hesabınızın büyümesi için en önemli yollardan biridir.

3. Adım: İlgi Çekici Arama Odaklı Paylaşımlar Yapın

Instagram keşfete düşme süresi diye, bir süre zarfı yoktur. Eğer ilgi çekici başlıklar ve görseller kullanarak paylaşım yaparsanız, hesabınıza daha fazla trafik çekersiniz. Böylece içerikleriniz hızlı bir şekilde keşfete düşer ve bu sayede hem takipçi hem de beğeni sayısında büyük kazanımlar elde edersiniz. Ayrıca bir video paylaştığınızda, videonuza eklediğiniz küçük resim ile videonun içeriğinin birbiriyle alakalı ve uyumlu olmasına özen gösterin. Aksi halde büyük takipçi kaybeder ve daha az trafik almanıza neden olur.

4. Adım: Konum Bildirimi Yapın

konum bildirimi yapin

Instagram keşfete düşme yolları arasında konum bildirimi çok önemlidir. Özellikle de hesabınız henüz yeniyse. Yeni hesaplarda paylaşılan fotoğraf ve videolarda konum özelliğini aktifleştirerek bildirimde bulunmak, belirli bölgelere ait olan paylaşımlara ulaşmak isteyen kullanıcıların daha hızlı erişkini sağlar. Bu da içeriklerinizin daha fazla görüntülenmesine ve keşfet sayfasına düşmesini sağlar.

5. Adım: Hashtag Kullanmaya Özen Gösterin

hashtag kullanmaya ozen gosterin

Instagram keşfete düşme etiketleri oldukça önemli bir konudur. Hashtag etiketleri ile içeriklerinizin daha hızlı yayılır ve kullanıcıların daha hızlı erişmesini sağlar. Fakat Hashtag etiketleri kullanırken, kullandığınız etiketlerin içeriğiniz ile bir bağlantısının olması gerekir.

Etiket bulma konusunda zorlanıyorsanız, Google üzerinden etiket uygulamalarına erişim sağlayarak en popüler etiketlere ulaşabilir ve bu etiketleri paylaşımlarınız da kullanabilirsiniz.

6. Adım: Sık Sık Paylaşım Yapın

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram’da da keşfete düşmek için sık sık paylaşım yapmak gerekir. Çünkü Instagram algoritması çok farklı bir yapıya sahiptir. Düzenlik içerik paylaşımında bulunmayan hesapların içeriklerini daha dar kitlelere göstermektedir. Bu da hesabınıza gelen trafiğin azalmasına neden olmaktadır.

Yeni bir hesapta ilk 1-2 ay her gün düzenli içerik paylaşılmalıdır. Daha sonra hafta da en az bir paylaşımın yapılması gerekir. Böylece Instagram algoritması pasif değil de aktif bir hesap olduğunuzu anlayarak, sizi daha geniş kitlelere sunar.

7. Adım: Hileden Uzak Durun

Instagram keşfete düşme hilesi gibi arayışlara girmekten kaçınınız. Çünkü hile ile elde ettiğiniz takipçiler ve beğeniler, sizi hiç bir zaman ileriye götürmez. Aksine geriye götürür. Keşfete düşebilmek için sizin bir kitleye ihtiyacınız var. Sizin paylaşımlarınızı izleyebilecek ve hesabınızı ziyaret edebilecek gerçek bir trafiğe ihtiyacınız var. Ve bu tarz siteler sizlerde kullanıcı adı ve şifre istedikleri için hesabınızın güvenliği son derece risklidir. 

8. Adım: Açıklama Kısmını Boş Bırakmayın

Instagram’da keşfete düşme, sizin hesabınızın iyi trafik aldığını gösterir. Yukarıda verilen yollar nasıl ki keşfete sizi daha hızlı düşürecekse, iyi bir açıklama da öyledir. Paylaşılan içerik için bulunan açıklama kısmına, iyi bir açıklamanın yanında açıklama içinde etiketlerin de kullanımı sizin erken keşfedilmesi sağlar.

9. Adım: Keşfetme Saatini Ayarlayın

kesfetme saatini ayarlayin

Instagram keşfete düşme saati de önemli yollardan biridir. Siz, ne zaman paylaşım yapıyorsunuz ya da Instagram kullanıcılarının çoğu hangi saat aralığında daha çok aktiftir, bunları öğrenmeniz ve hesaplamamız gerekir.

Örneğin, takipçileriniz genelde her gün saat 19.00’dan sonra aktif ise, sizin de paylaşımlarınızı onlara göre yapmanız gerekir. Bu sayede gönderi paylaşımı yaptıktan hemen sonra, gönderinizi takipçileriniz görür ve gördükten sonra hit alır. Zaten hit aldıktan sonra da keşfete düşmesi hızlanır.

10. Adım: Kalite Kontrolü Yapın

kalite kontrolu yapin

Belki de Instagram keşfete düşme yolları arasında en önemlisi, kaliteli içeriklerin paylaşımıdır. Kötü görüntü ve ses, trafik çekme yerine izlenmelerinizin azalmasına neden olur. Eğer ilk sayfalarda görünmek istiyorsanız, kaliteli kameralar ve mikrofonlar kullanmanız gerekir. İnsanlar, bazen bir videonun içeriğinden çok ses ve görüntü kalitesine göre yorum yapar. İsterseniz, eşi benzeri bulunmayan ilgi çekici bir video paylaşın, ses ve görüntüsü kalitesiz ise, insanlar izlemekten kaçar.

Sonuç olarak Instagram keşfete düşme, kafanıza göre hareket etmenize göre değil de algoritmaya göre hareket ettiğini bilmeniz gerekir. Gördüğümüz gibi keşfete düşmek için birden fazla yol bulunur. Siz de bu yollardan yola çıkarak büyük kitlelere hitap edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Bir önceki yazımız olan Aklıma Takılan Sorular – Yeni bir bilgi Madeni başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment