Tavşanların kaç ayağı vardır ? - Bildiğim Kadar
Hayvanlar Alemi

Tavşanların kaç ayağı vardır ?

<
tavşanların kaç ayağı vardır
Written by admin

İnsanlar tarafından ilgiyle beslenen tavşanlar evlerin neşe kaynağı olmaya devam ediyor. Bizler tavşan besleyerek bir nevi mutlu oluyoruz. Ama insanların yani tavşan besleyenlerin de aklına takılan bir takım sorular var. Tavşanların kaç ayağı vardır ? Bu soru Google arama motorlarında sıkça soruların başında geliyor .

Öncelikle biz tavşanlar hakkında biraz bilgi verdikten sonra tavşanların kaç ayağı var sorusunun cevabını vereceğiz. Dünyada yaklaşık 50 cins tavşan çeşidi bulunmaktadır. Bunların hepsi ülkemizde bulunmamaktadır . Genellikle en çok sahiplenilen tavşan türü arasında Hollanda Tavşanı gelmektedir.

Tavşanların kaç ayağı vardır cevaplıyoruz !

Tavşanlar patilerini yere basarken düz şekilde durdukları için kaç tane ayağı olduğunu göremeyebiliriz. Bazı insanlar hayvanların 2 ayağı olduğunu düşünürler . Fakat gerçek böyle değildir. Tavşanların ön ve arkada 2’şer ayağı olduğu için toplamda 4 ayağı vardır. Yani tavşanların 2 ayağı değil 4 ayağı vardır. Bu soruya cevap vererek sizleri bu tartışmadan da kurtarmış olduk. Bunun dışında tavşanların her ayağında da 5 parmağı bulunmaktadır. 4 ayağı olduğuna göre toplamda 20 parmağı bulunmaktadır. Bu ekstra bilgiyi de belki merak etmişsinizdir diye düşündüğümüzden söyleme gereği duyduk .

Daha fazla bilgi için : https://miyavliyo.com/tavsanlarin-kac-ayagi-vardir

1/5 - (1 vote)

Bir önceki yazımız olan Bengal Kaplanı: Gücün ve Zarafetin Temsilcisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment