İskender Ertuş Kimdir İskender Ertuş Milletvekili Mi
Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

<
İskender Ertuş Kimdir
Written by admin

İskender Ertuş Kimdir Ertoşi aşiretinin lideri olan İskender Ertuş oğlunun düğünü ile dillere destan oldu. Üzerinden sene geçmesine rağmen İskender Ertuş düğün görüntüleri halen konuşuluyor. Düğüne 4000 kişiden fazla katılması İskender Ertuş aşireti hakkında da merak edilenleri biriktirdi. 

Bununla birlikte geçtiğimiz sene İskender Ertuş Chp Ye Geçti haberini görmüştük. Bununla beraber haberlerde İskender Ertuş Kemal Kılıçdaroğlu ile resim çekindi. 

Gelin hep beraber İskender Ertuş serveti ve İskender Ertuş mal varlığı hakkında da bilgi sahibi olalım. 

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

Büyük aşiretlerden birisinin lideri olan İskender Ertuş hakkında birçok merak edilen soruyuda beraberinde getirdi. İskender Ertuş kimdir gelin hep beraber detaylara bakalım. 

Mahmut Ertuş’un oğlu olan İskender Ertuş babasının vefatından sonra Ertoşi Aşiretinin lideri oldu. Kendisinin aynı zamanda bir zamanlar Başkale Belediye Başkanı olduğu biliniyor.

Başarılı işlere imza atan İskender Ertuş kaç yaşında sorusu da hakkında merak edilen sorulardan bir tanesidir. Kendisi 1955 yılında dünyaya gelmiştir. Kendisi biz yazımızı yazarken 68 yaşındadır.

Yaşından ziyade İskender Ertuş nereli olduğunu da sizler için araştırdık. Ertoşi Aşiretinin lideri olan İskender Ertuş Van’ın Başkale ilçesinden dünyaya gelmiştir. 

Son olarak İskender Ertuş sevenleri İskender Ertuş telefon numarası nı Google üzerinde bir hayli araştırdı. Lakin böyle bir bilginin Google üzerinde yer almayacağını belirtmek isteriz. 

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Ne İş Yapar

Kendinin tarım, akaryakıt ve madencilik gibi birçok şirketi bulunan İskender Ertuş ne iş yapar sorusu oldukça sık araştırıldı. Kendisi iş insanıdır. Aynı zamanda Ertoşi aşiretinin lideridir.

Kendisi geçtiğimiz yıl kutlama eşliğinde CHP’ye katılmıştı. Bununla beraber bu sene İskender Ertuş milletvekili mi sorusu merak edildi. Kendisi bir zamanlar Başkale Belediye Başkanı olmuştur. Bununla birlikte CHP’nin aday aday listesi belli olduğunda İskender Ertuş’un da Van milletvekili aday adayı olduğu görüldü. 

Bununla beraber milletvekilliğine İskender Ertuş aday mı sorusu hakkında kendisinin Van aday adayı olduğunu söyleyebiliriz.

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Chp

2022 yılında Ankara’da düzenlenen bir tören eşiğinde İskender Ertuş Chp Ye Geçti. Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu kendisine bütün CHP’ye katılan insanların adına rozet taktı. 

Aynı zamanda İskender Ertuş Chp ‘ye kendisi ile birlikte 67 kişiyle katılmıştır. Bu 67 kişinin Ertoşi Aşiretinden olduğu düşünülüyor. Lakin net bir bilgi bulunmamaktadır. 

Bunlarla birlikte İskender Ertuş’un CHP’ye katılmasını haberlerde İskender Ertuş Kemal Kılıçdaroğlu birlikte poz verdiğinde öğrendik. 

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Akp

İskender Ertuş CHP’ye katılmadan önce Doğru Yol Partisi, Baş ve Demokrasi, Partisi ve Ak Partiyi desteklediğini görmüştük.

Ertuş Baş ve Demokrasi, Partisi’nin bürosunda ‘’9 senedir Ak Parti iktidar partisi bize ne yapmış? Yaylamız gitmiş, tarım alanlarımız bitmiş, sınır kapımız kapatılmış. Bizim için bir şey yapmıyorlar. Bize üvey evlat muamelesi yapıyorlar.’’ ifadesine yer vermişti. Bununla beraber daha öncesinde İskender Ertuş Recep Tayyip Erdoğan ile el sıkıştığı fotoğrafın olduğu görülmektedir.

Daha öncesinde İskender Ertuş Akp destekçisi olduğu sonrasında CHP’ye geçtiği bilinmektedir. 

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Düğün

6 Eylül 2020 tarihinde İskender Ertuş oğlu Kadir Ertuş’un düğününü yaptı. İskender Ertuş oğlunun düğünü birçok gazeteye konu olmakla birlikte dillere destan oldu.

Düğünde yok yoktu. Hakkari, Van, Batman ve İran gibi bölgelere yayılan Ertoşi aşiretinden de özellikle İran’daki akrabaların gelmesi gözlerden kaçmadı. Düğüne 4000 kişiden fazla insan katıldı. Bununla ilgili açıklama olarak İskender Ertuş ‘’Allah’ın izniyle bundan sonrada bu Ertoşi Aşireti reisi olarak bu değerli kardeşlerimiz hepside var bizim bu geleneğimize uyar ve zarfa taki koyarak herkes herkesin düğününe gider.’’ dedi.

Özellikle İskender Ertuş düğün esnasında ne kadar mutlu olduğu ve halaya katıldığı dikkat çekti. Bununla beraber 200’den fazla koyunun kesildiği ve geline kendi kilosundan daha fazla altın takıldığı bilinenler arasındadır. 

Düğünde toplanan zarfların içerisinden toplamda 1 milyon TL çıktığı düşünülüyor. 

Tüm bu güzelliklerle birlikte düğün davetiyesinde gelinin adının geçmemesi birçok kişi tarafından tepkiye neden oldu.

Gelinin Eski Ak Parti İlçe Başkanı Muhsin Aydın’ın kızı olduğu biliniyor. 

Ek olarak İskender Ertuş’un çocuğuna yaptığı bu büyük ve şehvetli düğünden sonra acaba İskender Ertuş kaç çocuğu var diğer çocuklarının düğünü de tıpkı Kadir Ertuş’un düğünü gibi olacak mı? Gibi sorular ise sırrını koruyor.

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Serveti

Dünyada tek aşiret konferasyonu [*] olarak bilinen Ertoşi Aşiretinin lideri İskender Ertuş oğluna yapmış olduğu dillere destan düğünden sonra mal varlığı ile merak edildi. 

İskender Ertuş serveti hakkında pek fazla bilgi paylaşmamıştır. Lakin Ertoşi aşiretinin lideri olması, oğlunun düğününün dillere destan olması, takılan altınlar ve verilen paralar göz önüne alındığında İskender Ertuş mal varlığı oldukça geniş olduğu düşünülmektedir. 

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Kimdir

İskender Ertuş Sedat Peker

Ertoşi Aşiretinin lideri İskender Ertuş Sedat Peker ile bağlantısı merak ediliyor. İkilinin iyi bir dost olduğunu biliyoruz. Dostluğu Sedat Peker’in Instagram üzerinden paylaşmış olduğu bir fotoğraf ile görüldü. 

‘’Ertoşi Aşireti’nin Lideri Sayın İskender Ertuş Bey, Film Yapımcısı Sayın Nuri Yıldırım Bey ziyaretime gelerek şahsımı onurlandırdılar. İskender abiyle Ortadoğu’daki halkların tarihleri ve kültür zenginlikleri üzerine yaptığım sohbetten çok keyif aldım.’’

3/5 - (2 votes)

Bir önceki yazımız olan Şirin Akçay Kimdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment