Kediler neden ısırır ? - Bildiğim Kadar
Kapat
Reklam Alanı
kediler neden isirir
Hayvanlar Alemi 0

Kediler neden ısırır ?

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazacağımız konumuz kediler neden ısırır ? Kediler de insanlar gibi sinirlenebilir,stres olabilir ve bunun gibi sebeplere bağlı olarak da ısırabilir.Biz şimdi kedilerin neden ısırdığını sebepleri ve maddelerle anlatalım.

Kediler neden ısırır ?

Maddeler halinde kedilerin neden ısırdığına bakalım.

  • Size kur yapıyor olabilir bundan dolayı ısırıyor olabilir
  • Sevilmekten sıkılmıştır ve ısırabilir .
  • Sinirlidir veya stres olmuştur bu da kedilerin ısırmasına sebebiyet verecektir.
  • Oyun oynama amaçlı ısırabilir
  • Hassas noktalarından birine dokunmuş olabilirsiniz.

 

kediler neden ısırır

kediler neden ısırır

Peki ya oynamaktan sıkıldığını nasıl anlayabilirsiniz ?

Oynamaktan sıkıldığını anlatan ipuçları vardır.Bunlardan birisi kuyruğunu sallamasıdır.Eğerki kuyruğunu salladığını görürseniz bu oynamaktan sıkıldığına işaret edebilir.Bunun dışında hafif hırıltı çıkarması ve gözleriyle dikkatle sizi izlemesi de kedilerinizin sıkıldığının bir işareti olabilmektedir.

Bu işaretleri görürseniz sizi ısırabilir dikkatli olmanızda fayda vardır.Sonra kedim beni neden ısırdı demeyin 🙂 Kedilerin ısırması ya da tırmalaması bir içgüdüsel harekettir.Bu gayet normal bir şeydir.O yüzden kedinize kızmamalısınız.

Eğer kediniz çok ısırıyorsa onu sıkmayacak şeyler yapın ve ona ısırmamayı öğretmelisiniz. Kediler yavruysa ısırmamayı rahatlıkla öğretebilirsiniz ama büyümüşse bu biraz zor olacaktır.Kedinize sakın ama sakın vurmayın.Bu onu normal olarak korkutacaktır. Kediniz ısırdığı zaman ona sadece “ah” ya da “Hayır” deyin.Böyle yaparak onu eğitmiş ve ona ısırmamayı öğütlemiş olacaksınız. Kedinizin iyi davranışları olduğu zaman onu ödüllendirmeyi bilmeniz gerekir.Ona oyuncaklar vererek dikkatini dağıtmak da güzel bir davranış olacaktır. Kediler neden ısırır konumuzun da sonuna geldik.Umarız bilgiler işinize yarar.Konumuzun altından yorum bırakabilir bilgi danışabilirsiniz.

Bu makalemiz miyavliyo.com sitesi için yazdırılmış olup başka sitelerde izinsiz kullanılmaması gerekir.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Siyah,Beyaz ve Büyümeyen kedi cinsleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tavşan isimleri- balık isimleri-gri kedi-fino köpek-kısa tüylü kediler - beyaz kuş isimleri - kedi yaşı hesaplama -uzun kulaklı köpek-gargamelin kedisinin adı-kedi kısırlaştırma ücreti-pofuduk köpek-kedi cinsleri -muhabbet kuşu isimleri-hayvanlaraleminde.com -erkek kedi isimleri-tatlı kediler- dişi kedi isimleri-erkek kedi isimleri