Instagram Aktif Kullanıcı Sayısı Ne Kadar? Yeni Bir Rekor Kırıldı - Bildiğim Kadar
İnternet

Instagram Aktif Kullanıcı Sayısı Ne Kadar? Yeni Bir Rekor Kırıldı

<
instagram aktif kullanıcı sayısı ne kadar
Written by admin

Instagram son günlerde bazı davalarla ve skandallarla uğraşırken sitenin aktif kullanıcı sayısıyla ilgili yeni bir bilgi sızdırıldı. Diğer yandan da TikTok ile süren bir yarışın ortasında olan Instagram son üç yıldır kullanıcı sayısına dair resmi bir açıklama yapmamaktaydı. Bir Instagram çalışanı CNBC muhabirlerine bilgi sızdırarak sitenin aktif 2 milyar üyeye ulaştığını duyurdu.

Son dönemlerde özellikle genç kızların vücut imajlarıyla ilgili problemler yaşamasına sebep olması ve uyuşturucuya kolay erişim sağladığı yönündeki eleştirilerle uğraşan hatta bazı suçlamalar ve davalarla savaşan Instagram en son 2018 yılında 1 milyar kullanıcı barajını aştığı sırada resmi açıklamayla bu başarıyı kutlamıştı. Instagram’ın bir milyar üyeden iki milyar üyeye ulaşması ise üç senede gerçekleşti.

Diğer yandan Instagram’ın en büyük rakibi olan TikTok, Eylül 2021’de 1 milyar barajını aştığını duyurmuştu. İki dev arasındaki bu soğuk savaşta Instagram’da Reels videolar ile bu savaşta önde kalmaya çalışıyordu. Görünen o ki bu işe yaramış ve şimdilik Instagram halen en popüler sosyal medya sitelerden birisi olmaya devam ediyor ve rakibinin önünde kalmayı başarıyor. Resmi olarak olmasa da bir çalışan tarafından sızdırılan 2 milyar üyeye ulaşma başarısı sitenin çatı kuruluşu olan Meta’nın hisselerine de olumlu yansımış gibi görünüyor.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Elon Musk, Dogecoin İle Tesla Ürünleri Alınabileceğini Duyurdu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin