Huawei Watch GT Runner Genel İnceleme - Bildiğim Kadar
Teknoloji

Huawei Watch GT Runner Genel İnceleme

<
huawei watch gt runner inceleme1
Written by admin

Huawei Watch GT Runner, Watch GT 3’ün hemen arkasından geliyor ve ikisi temel benzerlikleri paylaşırken, koşu odaklı saat daha hafif bir tasarıma, daha iyi GPS performansına ve onu en yetenekli koşulardan biri yapan diğer ince ayarlara sahip. 2022’de seyrediyor.

Soru şu ki, ciddi koşucuları Garmin gibi yerleşik markalardan uzaklaştırmak için yeterli mi? Spesifik kullanım durumuna bağlı olsa da, koşucuların seveceği çok şey olduğunu düşünüyorum.

Tasarım

Huawei Watch GT Runner, Watch GT 3 ile birçok benzerlik paylaşsa da, genel tasarım bunlardan biri değil. Huawei, Watch GT Runner’ı koşucular için daha uygun hale getiren karmaşık farklılıklarla daha hafif olacak şekilde tasarladı.

Ağırlıktaki ana azalma, Huawei’nin seçtiği malzemelerden geliyor. 46 mm giyilebilir cihazın ana gövdesi, hem hafif hem de dayanıklı olan ve aynı zamanda daha doğru sonuçlar için GPS sistemine daha az müdahale eden ve parmağınızı gezdirmek için tatmin edici mat dokulu bir kaplamaya sahip kompozit bir fiberden yapılmıştır.

Bu, Watch GT Runner’a dayanıklı, ancak yine de kaliteli bir görünüm sağlamak için seramik bir çerçeve ve titanyum alaşımlı taç ile birleştirildi.

Malzemelerin kombinasyonu, Watch GT Runner’ın yalnızca 38,5 g, Watch GT 3’ten 4,1 g daha hafif olduğu anlamına gelir. Bu, özellikle koşarken bilekte daha az fark edildiği anlamına gelir ve daha güvenli bir şekilde yerinde kalmasını sağlar.

huawei watch gt runner inceleme1

Aynı derecede önemli olan arka kısım, bilek çevresindeki cildi tahriş etmeyen kalp atış hızı sensör sistemi etrafında yumuşak kenarlara sahip kavisli 2.5D cam kasaya sahip.

Orta aşamada 1.43 inç OLED ekran var. Huawei Watch GT 3 ile aynı, ancak bu kötü bir şey değil; Ekran, canlı renkler ve harika kontrast ile inanılmaz derecede ayrıntılıdır ve bir bakışta önemli bilgiler sağlamak için, Watch GT Runner’a özel veri tabanlı bir yüz de dahil olmak üzere, çeşitli saat yüzleri vardır.

Bu noktada oldukça büyük bir 46mm akıllı saat olduğunu ve 42mm daha küçük bir modelin mevcut olmadığını belirtmeliyiz. Geniş bileklerime çok yakışıyor ama küçük bilekleri olanlar günlük kullanım için biraz fazla hantal gelebilir.

Watch GT 3 Runner ayrıca, bazı alternatiflerden biraz daha fazla çıkıntı yapan yeniden tasarlanmış pabuçlara sahiptir. Bunun GPS ile ilgili bir nedeni var ve biraz sonra değineceğiz, ancak kulaklar ve gövde arasındaki daha büyük boşluklar, teri minimumda tutmaya yardımcı olmak için ekstra hava akışı sağlama avantajına sahiptir.

Bu trend, sağlam alternatiflerden daha fazla nefes alabilen boşluklara sahip kayışla devam ediyor. Çoğu spor kayış gibi silikondan yapılmıştır, ancak Huawei, en yoğun koşularda bile her şeyi güzel ve temiz tutmaya yardımcı olacak antibakteriyel bir kaplamaya sahiptir.

Malzeme bir yana, kayış yumuşak ve inanılmaz derecede esnektir, bu da ilk başta orada olduğunu unutmayı kolaylaştırır.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Apple Watch Series 6 İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin