Apple Watch Series 6 İnceleme - Bildiğim Kadar
Teknoloji

Apple Watch Series 6 İnceleme

<
apple watch series 6 inceleme
Written by admin

Apple Watch’u önde tutan bir yenileme

apple watch 6 inceleme

Apple Watch Series 6, Apple’ın pazara yön veren akıllı saatinin hikayesinde ileriye doğru küçük bir sıçrama olarak aşağı inecek.

Apple Watch rakiplerine yolu gösterse de, burada biraz yakalama var. SpO2’nin eklenmesi, Apple Watch’un teknik özelliklerini Fitbit’in beğenilerine uygun hale getiriyor, ancak yeni renkler ve kaplamalar, yeni özelliklerin eksikliğini telafi ediyor.

Fiyat ve Performans

apple watch 6 inceleme

Apple Watch Series 6, Series 5’in doğrudan yerini alıyor ve aynı fiyat noktasında 399,99 dolardan başlıyor.

Apple Watch alternatifleri söz konusu olduğunda Samsung Galaxy Watch 3, benzer özelliklerle aynı fiyat noktasında yuvarlak kadranlı bir seçenek sunuyor. Fitbit Sense, bir akıllı saat kadar iyi olmasa da, birçok sağlık özelliği içerir.

Maliyet bir sorunsa, Huawei Watch GT2e (129,99 $) etkileyicidir, ancak aynı zamanda harika bir sağlık özellikleri, pil ömrü ve spor takibi karışımı için Garmin Venu Sq’ye (199.99 $) bakın.

Tasarım

apple watch 6 tasarimi

Apple Watch SE yerine Apple Watch Series 6’yı seçmenin önemli bir nedeni renkler ve kaplamalardır. SE sadece en ucuz malzeme olan alüminyumdan gelir. Ve sadece gümüş, gri veya altın arasından seçim yapabilirsiniz.

6 Serisi de alüminyumdur, ancak aynı zamanda çok daha yüksek kaliteli bir kaplamaya sahip paslanmaz çeliktir.

Ve sonra yeni Series 6 özel renkleri var. Altın alyansımla uyumlu altın paslanmaz çeliği inceledik. Ancak gümüş, gri ve pembe altın tonlarını birleştiren mavi, PRODUCT(kırmızı) ve grafit seçenekleri de mevcuttur.

Ve eğer gerçekten para harcamak istiyorsanız, seramik ve titanyum versiyonları da var.

apple watch 6 tasarimi 1

Paslanmaz çelik Series 6, Apple Watch SE’nin üzerinde göze çarpan bir kesimdir ve artık daha fazla renk seçeneği olması harika.

Ancak görünüm açısından diğer her şey Seri 5 ve SE ile aynıdır. Seri 4’te tanıtılan yükseltilmiş şekli korur ve aynı ekran teknolojisini ve kalitesini kullanır. Menüler arasında gezinmek ve menü ekranını çağırmak için kullanılan aynı dijital taç var.

Series 5 gibi, Apple Watch SE’de bulamayacağınız her zaman açık olan bir ekran var. Bu muhtemelen insanları daha pahalı Seri 6’ya çekecek en büyük kitlesel çekicilik özelliğidir.

Bir Series 6 özelliği olmasa da watchOS 7’de Apple Watch kadranlarına büyük bir yeni odak geldi, bu yüzden daha önce kullanmadıysanız, aralarından seçim yapabileceğiniz önemli bir yeni grup var.

Sağlık ve Spor Takibi

apple watch 6 saglik ve spor takibi

Seri 6’da ek olarak, kanınızın rengini takip etmek için deri altına kırmızı bir LED yakarak kan oksijenini izleyen SpO2 sensörü bulunur. EKG’ye Series 6’ya özel bir özellik olarak katılıyor ve Apple Watch SE’ye ekstra 120 dolar harcamak için başka bir neden.

SpO2, gündüz ve gece boyunca otomatik olarak izlenir ve Series 6’daki Blood Oxygen uygulamasından anlık kontrol yapabilirsiniz. Bu, güzel bir animasyonla 15 saniyelik kısa bir testtir ve sonuçları, ekranın solunum bölümünde sıkışmış olarak bulacaksınız.

İyi çalışıyor ve doğruluk konusunda herhangi bir endişemiz yoktu. Veriler, denediğimiz tıbbi sınıf bir SpO2 parmak sensörüne karşı güzel bir şekilde sıralandı.

Apple Watch’ın doğru bir okuma alamadığı uyarısıyla, başka herhangi bir cihazda yaptığımızdan manuel bir okuma elde etmeyi daha zor bulduk. Seri 6’yı her seferinde kolumuzun yukarısına kaydırmak zorunda kaldık.

Apple Watch’un kandaki oksijeni (ve EKG/VO2 Maks) nasıl gösterdiğini aşağıda görebilirsiniz.

apple watch 6 saglik ve spor analiz raporlari

Uyku sırasındaki damlalar uyku bozukluğunun bir işareti olabileceğinden kandaki oksijene dikkat edilmelidir. Ve COVID pandemisi hala devam ederken, kan oksijeni ön plana çıktı.

Ancak manuel okumalar yapmak gerçekten SpO2’nin en iyi kullanımı değildir ve Apple Watch’un otomatik olarak ve uyku sırasında izlemesi, onu gördüğümüz en iyi entegrasyonlardan biri yapar.

Batarya Ömürü

apple watch 6 batarya omuru

Başka hiçbir akıllı saat Apple Watch’a bir akıllı saat olarak dokunamazken, pil ömrü Aşil topuğudur. Ve rahatsız edici bir sorun haline geliyor.

Apple tarafından belirtilen 18 saatten çok daha fazlasını aldık ve 45 dakikalık bir antrenman da dahil olmak üzere 36 saate yaklaştık.

Ancak, artık bir akıllı saatten beklediğimiz çıtayı belirleyen Huawei Watch GT 2 Pro (10 gün) ve Fitbit Sense (altı gün) gibi birçok akıllı saat var. Ve Apple Watch Series 6, biriktirmek için mücadele ediyor.

Daha hızlı şarj yardımcı olur. 90 dakikada sıfırdan dolma bir fark yaratır, bu nedenle genellikle yataktan kalktığımızda Apple Watch’u şarj cihazına takabiliriz ve evden çıkma (ya da bu çılgın havalarda evde çalışma) vaktinin geldiği güne hazırdır. pandemi zamanları).

Bununla birlikte, dünya normale döndüğünde pil endişesinin baskısının daha da keskin olacağını düşünüyoruz.

İçeriği Oyla!

About the author

admin