Elon Musk, Dogecoin İle Tesla Ürünleri Alınabileceğini Duyurdu - Bildiğim Kadar
İnternet

Elon Musk, Dogecoin İle Tesla Ürünleri Alınabileceğini Duyurdu

<
elon musk tesla dogecoin
Written by admin

Son yıllarda yaptığı sansasyonel açıklamalarla gerek normal borsalarda gerekse de kripto borsalarında büyük bir etkiye sahip olan dünyanın en zengin insanı Elon Musk, az önce attığı tweet ile adeta dünya gündemine atom bombası attı.

Bilindiği üzere son birkaç yılda kripto paralarla çok fazla içli dışlı olan ve bu konularda yaptığı çıkışlarla bazen destek bazen de büyük tepkiler çeken ünlü iş insanı bu defa da bazı Tesla ürünlerinin yakın zamanda Dogecoin ile satın alınabileceğini duyurdu.

Elon Musk “Tesla will make some merch buyable with Doge & see how it goes” şeklinde bir tweet ile bu duyuruyu yaptı. “Tesla, Doge ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek, bakalım nasıl olacak.” açıklamasıyla kripto para borsalarında deprem etkisi yarattı. Bu hafta yapılacak olan Amerikan Merkez Bankası (FED) faiz kararı yüzünden tedirgin bir bekleyişte olan kripto paralarda aşağı yönlü hareketlenmeler varken Elon Musk’ın bu tweetiyle birlikte Dogecoin ani bir yükseliş trendine girdi. Dogecoin ile hangi tesla ürünlerinin satın alınacağı veya ne zaman başlanacağı henüz net olmamakla birlikte 2022 yılının başlamasıyla birlikte bu satışların da başlanmasını bekleyebiliriz.

Siz Elon Musk’ın bu açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Google'dan Sağlık Sektörüe Çığır Açıcak Yeniliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin