En İyi Kilo Verme Yolları Nedir? - Bildiğim Kadar
Sağlık

En İyi Kilo Verme Yolları Nedir?

<
en iyi kilo verme yöntemleri
Written by admin

Evet herkesin korkulu rüyası olan, kilo verme neden bu kadar zor biliyor musunuz? Çünkü vücudumuzu tanımıyoruz. Kilo verme sürecinde en önemli etken vücudumuzu tanımaktır. Eğer vücudumuzu tanımadan birden bire diyete spora başlarsanız inanın sadece kendinize eziyet etmiş olursunuz.

Öncelikle hayata pozitif bakıyorsunuz hatta bakmalısınız. Şunu unutmayın ki çirkin olduğunuz için değil sadece daha sağlıklı olmak için kilo veriyorsunuz. Bu ayrımı iyi yapmak gerekir. Kendinizi sevin. Her halinizle kendinizi sevin .Ayrıca şunu bilmelisiniz ki vücudumuzun günlük alması gereken bir kalori miktarı vardır mesela 90 kilo birisi günde 2000 kalori almalı ama eğer bu kişi zayıflamak istiyorsa kalori açığı oluşturarak günde 1700 kalori almalı hemen anında yemeği kesmeli demiyorum bakın dikkat edin.

Önemli olan dediğim gibi kalori açığı oluşturmak. Kendinize sıkılmadan aç kalmadan uygulayabileceğiniz kalori açığı yaratan bir diyet listesi oluşturmak tabiki diyetisyenden yardım almak daha mantıklı olacaktır. Ama kendinizde yapabilirsiniz. Daha sonra ise yürüyüş yapın bol yürüyüş uzun vadede olsa bile en sağlıklı kilo verme yöntemidir. Yürüyüş yaparak göbek eritebilirsiniz. Önemli olan pes etmemek ve sabırlı olmak.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Ekşili Malhıta Çorbası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin