Tırnak Sertleştirme Tırnak Sertleştirmek İçin Limon
Güzellik

Tırnak Sertleştirme 

<
Tırnak Sertleştirme 
Written by admin

Tırnak Sertleştirme birçok insanın istediği bir durumdur. Sağlıklı beslenmek, tırnaklara agresif işlemler uygulamamanın yanı sıra Tırnak Sertleştirme Evde birçok yöntem ile sağlayabilir. Özellikle Tırnak Sertleştirme Ve Uzatma birçok insanın hayali. Aşağıda Tırnak Sertleştirme Ve Beyazlatma tarifiyle beraber nasıl sağlıklı tırnaklara kavuşacağınızın da ipuçlarını derledik.

Tırnak Sertleştirme 

Tırnak Sertleştirme

Tırnak Sertleştirme 

Tıpkı saçlarda olduğu gibi Tırnak Sertleştirme sürecide düzen ve sabır gerektirmektedir. Aşağıda tırnaklarınızı sertleştirme serüveninde yardımcı olabilecek ipuçlarını derledik.

 • Dengeli beslenin: Protein, biotin, A vitamini, E vitamini, çinko ve demir minerallerinden bolca beslenin.
 • Biotin takviyesi alın: Doktor kontrolünde biotin takviyesi almak tırnaklarınızın daha güçlü ve sert olmasını sağlayacaktır.
 • Doğal tırnak yağları kullanın: Hindistan cevizi yağı, argan yağı veya zeytinyağı ile tırnaklarınızı besleyerek daha sert olmasını sağlayın.
 • Manikür yaparken dikkatli olun: Tırnak etlerinin etrafındaki cilt fazlasını kesmeyin, sadece nazikçe itin.
 • Kimyasallara temas etmeyin: Ev işleri yaparken veya kimyasal maddelerle temas ettiğinizde eldiven kullanmaya özen gösterin.
 • Tırnaklarınızın nefes almasına izin verin: Uzun süre boyunca sürekli oje veya tırnak cilası kullanmaktan kaçının.
 • Tırnaklarınızı uzun kullanmayın: Uzun tırnak kullanımı tırnakların hemen kırılmasına neden olur.
 • Agresif törpü yapmayın: Tırnaklarınıza törpü yaparken tek taraflı yapmaya özen gösterin. Agresif yapılan törpü işlemi tırnaklarınıza zarar verir.
 • Tırnak sertleştirici ürünler kullanın: Kozmetik mağazalarında satılan tırnak sertleştirici ürünleri düzenli olarak kullanarak tırnaklarınızın kısa zamanda daha güçlü olduğunu görebilirsiniz.
 • Protez tırnak yaptırmayın: Protez tırnak tırnağın yapısını incelteceği gibi tırnağın nefes almasını da engelleyecektir. Yaptırmanız halinde protez tırnakları çıkardıktan sonra tırnaklarınıza 2 hafta boyunca bakım yapmayı ihmal etmeyin.

Tırnak Sertleştirme ve Uzatma

Yukarıda bahsettiğimiz önerilere uyarak ve evde hazırlayabileceğiniz pratik bir tırnak maskesi ile tırnaklarınızı kısa sürede sertleştirebilir ve hızlıca uzatabilirsiniz. Aşağıda tırnak sertleştirme ve uzatma kürünü derledik. 

 • 1 çay kaşığı zeytinyağı veya argan yağı
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı bal

Ellerinizi güzelce yıkadıktan sonra bütün malzemeleri cam bir kasenin içerisinde karıştırın. Daha sonra bir pamuk yardımı ile güzelce tırnak ve tırnak etlerinize yedirin. 5 dakika boyunca masaj yapın. Maskenin tırnaklarınız da 15 dakika boyunca kalması yeterli olacaktır. Daha sonrasında maskeyi tırnaklarınızdan arındırmayı unutmayın.

Haftanın 4 günü bu maskeyi tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. 

Tırnak Sertleştirme 

Tırnak Sertleştirme

Tırnak Sertleştirme ve Beyazlatma

Tırnak sertleşmesi kadar tırnakların beyaz durması oldukça önemlidir. Düzenli beslenmek ve tırnakları doğru bir şekilde kesmek tırnakların sert kalmasına, hijyenine dikkat etmek ise tırnakların beyazlamasını sağlayacaktır.

Aşağıda tırnak sertleştirme ve beyazlatma için harika bir maske tarifi derledik.

 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı yoğurt (tercihen doğal yoğurt)
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı veya argan yağı
 • 1 çay kaşığı bal

Bütün malzemeleri cam bir kasenin içerisinde karıştırın. Ellerinizi güzelce yıkayın. Daha sonrasında bir pamuk yardımı ile karışımı tırnaklarınıza masaj yoluyla yedirin. 30 dakika boyunca tırnaklarınızda bekletmeniz yeterli olacaktır. 

Haftada 3 defa bu maskeyi tırnaklarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

Tırnak Sertleştirmek İçin Limon

Tırnak Sertleştirmek İçin Limon sık kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Limon suyu, tırnakların beyazlamasına ve sertleşmesine yardımcı olabilir. Lakin limon suyunu kullanırken dikkatli olmanız ve aşırıya kaçmamanız önemlidir, çünkü limon suyu tırnakları kurutabilir.

Tırnaklarınızın sertleşmesi için kullanabileceğiniz harika bir limonlu tırnak maskesi tarifi derledik.

 • Yarım limonun suyu
 • 1 çay bardağı ılık su

2 malzemeyi de cam bir kasenin içerisinde karıştırın. Ellerinizi yıkayın ve tırnaklarınızı bu maskenin içerisinde 30 dakika boyunca bekletin. Haftada 2 defa maskeyi tırnaklarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

Tırnak Sertleştirme 

Tırnak Sertleştirme

Tırnak Sertleştirme Evde 

Tırnak Sertleştirme Evde doğal yöntemlerle pratik bir şekilde yapılabilir. Öncelikle tırnaklarınıza manikür uygularken etlerini kesmemek, düzenli maske uygulamak, dengeli ve düzenli beslenmek, sert törpü yapmamak ve tırnak besleyici yağlar kullanmak bu süreçte tırnaklarınızı olumlu yönde destekleyecektir.

Evde pratik bir tırnak sertleştirme maskesi hazırlayarak tırnaklarınızı daha güçlü yapabilirsiniz. Bunun için önce malzemelere bir göz atalım.

 • Yarım limonun suyu
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri cam bir kasenin içerisinde karıştırın ve önceden yıkadığınız tırnakların üzerine sürün. Ortalama olarak 20 dakika maskeyi tırnaklarınızda tutun. Daha sonrasında güzelce yıkamayı ve nemlendirmeyi unutmayın. 

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Saç Boyası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment