Facebook Business Manager Nedir? - Bildiğim Kadar
İnternet

Facebook Business Manager Nedir?

<
facebook business manager 1
Written by admin

Facebook Business Manager, işletme hesabı kurmanıza ve etkili bir şekilde pazarlama yapmanıza imkan tanıyan etkili bir platformdur.

Business Manager, aynı zamanda Facebook işletme hesabı anlamına gelir. E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren ve internet ortamında sosyal medyayı kullanarak hızlı bir şekilde hedef kitlesine ulaşmak isteyenler için Business Manager, oldukça etkili bir yöntemdir.

facebook business manager 2
Facebook Business Manager

Facebook şirket ya da Business Manager hesabı, işletmenizi doğrulayarak hem doğru hem de etkili bir şekilde yönetim imkanı sunar. Diğer yandan bu hesap sayesinde Facebook’un sunduğu tüm pazarlama ve reklam yöntemlerini etkili bir şekilde kullanabilir ve bu yöntemleri tek bir kanal üzerinden etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

Facebook Business Manager Ne Demek?

Business Manager, Facebook işletme hesabı anlamına gelir. Facebook’un işletmecilere sunduğu bu hizmet; şirket hesabı açmanıza, hesabınızı yönetmenize, işletmenize dair reklamlar vererek hedef kitlenize ulaşmanıza ve işletmenizin doğrulanmasına da olanak tanır.

Tüm bu özellikler sayesinde Facebook işletme hesabı ile Facebook’un sunduğu tüm pazarlama stratejilerini tek bir yönetim portalı üzerinden yöneterek gerek ürün ve tanıtımlarınızı gerekse hesap yönetimlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Business Manager Ne İşe Yarar?

Kesintisiz reklam hizmeti sunan Business Manager özellikle Facebook’un sunduğu tüm reklam modellerini kullanmanıza ve böylece sosyal medya platformları üzerinde firmanızın güvenilirliğini ve tanınırlığını kısa zamanda arttırabilmenizi sağlar.

facebook business manager 3

Facebook Business Manager Nedir Nasıl Kullanılır?

Business Manager yani Facebook işletme hesabını kullanmak son derece kolaydır. Tüm işlemleri tek bir portal üzerinde toplayan Facebook işletme hesabı; reklam, tanıtım ve hesap yönetimi gibi tüm işlemleri tek çatı altında toplamıştır. Bu sayede kullanımı oldukça pratik ve kolay bir hale gelmiştir.

Ürün ve hizmetler ile ilgili reklam yayınlama ve bu reklamları takip etmek, işletmeye ait tüm hesap ve sayfaları tek bir elden yönetmek ya da işletme yönetimini desteklemek için bir pazarlama ortağı ekleyebilmek için Facebook işletme hesabını işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Facebook Manager Hesabı Ücretli mi?

Facebook işletme hesabı ücretli mi sorusu, işletme sahibi olan ve sosyal medya üzerinden işletme hesaplarını tek bir yerden yönetmek hem de reklam vermek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan bir diğeridir.

Business Manager, işletme sayfanızı ya da sayfalarınızı tek bir elden kontrol edip yönetebileceğiniz bir platformdur. Ayrıca Facebook tüm bu hizmetleri sizlere ücretsiz bir şekilde sunduğundan kolay arayüze ve pratik kullanıma sahip olan Facebook işletme hesabı, tamamen ücretsizdir.

Facebook Business Manager Nasıl Kurulur?

İşletmenizi ve reklamlarını ücretsiz bir şekilde yönetmenizi sağlayan Business Manager, arkadaş tekliflerinizi onaylamadığınız sürece sadece işletme adı, e-mail adreslerini ve reklam hesaplarını görebildikleri alandır. Eğer siz de Facebook işletme hesabı kullanmak istiyorsanız öncelikle bir Facebook hesabınızın olması gereklidir.

Business Manager hesabı açtıktan sonra giriş bilgileriniz Facebook sayfanız ile aynı olacağından bir hesabınızın olması şarttır. Bir hesapla iki ayrı Business Manager hesabı açabilmeniz mümkündür. Bir Facebook adresiniz var ise Business Manager kurmak için;

  • Öncelikle https://business.facebook.com/overview adresine tıklayın ve “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada işletmenize dair e-mail ve şirket adınızı yazarak “İleri” butonuna tıklayın.
  • Son aşamada şirketiniz ile ilgili size sorulan detaylı soru bölümlerini doldurun ve “Gönder” butonuna tıklayın. Bu şekilde kolaylıkla Facebook işletme hesabı kurulumunu yapabilirsiniz. 
facebook business manager 4

Facebook Business Manager Nasıl Reklam Verilir?

Tüm işletme hesaplarınızı tek bir hesaptan yönetme kolaylığı sunan Business Manager, aynı zamanda işletmenizin reklamlarını yapabilmenizi ve bu reklamları tek elden yönetebilmenizi sağlayan bir platformdur. Facebook Business Manager reklam verme için şu adımları izlemelisiniz;

  • İlk olarak hesabınızda “İşletme Ayarları” menüsüne gidin.
  • Ekranın sol kısmındaki “Hesaplar” sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza mavi renkli menü çıkacaktır. Bu menüde reklam verebilmeniz için; “Reklam Hesabı Ekleyin”, “Bir Reklam Hesabına Erişim İsteyin” ve “Yeni Bir Reklam Hesabı Oluşturun” şeklinde üç farklı seçenek çıkacaktır. Sizin için en uygun seçeneği tıklayarak kısa sürede reklamınızı verebilirsiniz.
İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi Bizdekalmasin.com başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment