Zencefil Shot Tarifi Zencefil Shot Faydaları
Sağlık

Zencefil Shot Tarifi

<
Zencefil Shot Tarifi
Written by admin

Zencefil Shot Tarifi metabolizmayı hızlandırmanın yanı sıra vücuttan ödemide atarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Bununla beraber merak edenler için zencefil shot zencefil şat olarak okunmaktadır.

Deneyenlerin hemen hemen hepsinde büyük kilo kayıpları görülmüştür. Kilo kaybının yanı sıra zencefil shot faydaları da aslında vücuda oldukça fazladır. Özellikle içerisinde bulunan maden suyu vücuttan atılan mineralleri tamamlamaktadır. Uzmanlar günde 1 tane maden suyu içilmesini öneriyor.

Son olarak yazımızda zencefil shot kaç gün kullanılır? Gibi merak edilen soruların cevaplarına yer verdik.

Bkn. Canan Karatay Diyeti ve Faydaları Nedir?

Zencefil Shot Tarifi

Zencefil Shot Tarifi

Zencefil Shot Tarifi 

Bir içecek düşünün. Siz gece uyurken cayır cayır yağlarınızı yakarken aynı zamanda bağışıklığınızı güçlendirsin. İşte zencefil shot tarifi ile uyurken yağlarınızı yakacaksınız.

Lafı fazla uzatmadan hemen zencefil shot içeceğinin malzemelerine bakalım.

 • Maden suyu
 • Portakal
 • Nane
 • Limon
 • Toz zencefil

Meyve sıkacağının içerisine 1 adet maden suyu, küp küp doğranmış portakal ve limonu, en sonra toz zencefili koyup güzelce karıştırın. Afiyetle içebilirsiniz.

Tariften tam verim alabilmek için öğlen saat 17:00’dan sonra katı gıda alımını bırakın. Sade maden suyu, sade bitki çayı ve su tüketebilirsiniz. Daha sonra kahvaltınızı sabah 09:00’da yapabilirsiniz.

Dilerseniz zencefil shot yapımı esnasında içerisine mandalina da ilave ederek içeceğinizin daha da fazla tatlanmasını sağlayabilirsiniz.

Zencefil Shot Tarifi

Zencefil Shot Tarifi

Zencefil Shot Faydaları

İçerisinde bol miktarda C vitamini bulundurması, kolesterolü düşürmesi ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi zencefil shot faydaları aslında ne kadar çok olduğunu gösteriyor.

Gelin hep beraber zencefil shotun ne gibi faydaları olduğuna yakından göz atalım.

 • Sindirim sistemini düzenleyerek daha rahat boşaltım yapmanızı sağlar.
 • Yağlarınızı yakmaya yardımcı olur.
 • Vücuttaki ödemi atar.
 • Spor ile desteklendiğinde daha hızlı kilo verilmesini sağlar.
 • Vücuttan toksinleri atar.
 • İçerisinde bulunan portakal sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Daha birçok faydası bulunan zencefil shot içeceğini herhangi bir sağlık sorununuz var ise doktor kontrolü altında tüketin. 

Genelde insanlar kilo vermek için zencefil shot tercih ediyor. Lakin kilo vermekten ziyade zencefil shot ne işe yarar Sorusunun cevabını yukarıda listeledik.

Zencefil Shot Tarifi

Zencefil Shot Tarifi

Zencefil Shot Hakkında Sıkça Aratılan Sorular

Her ne kadar internette zencefil shot hakkında bazı bilgiler yer alsada asıl sorulan soruları biz sizin için cevapladık. İşte aşağıda zencefil limon shot hakkında merak edilen bazı sorular ve cevapları.

Zencefil Shot Kaç Gün Kullanılır?

Zencefil shot taze hazırlanıp tüketilmesi gereken bir içecektir. Taze hazırlanması faydalarını arttıracaktır. Her gün yapmaya üşenenlerin aklından zencefil shot kaç gün kullanılır? Sorusunun geçtiğini duyar gibiyim.

Merak etmeyin bu içeceği sadece 3 gün tüketmeniz yeterli olacaktır. Bu 3 gün içerisinde kusma veya yoğun şekilde mide bulantısı hissederseniz zencefil shot size uygun olmayabilir.

Peki bu 3 gün boyunca zencefil shot her gün içilir mi? Evet her gün taze olarak zencefil shot hazırlayıp tüketmeniz gerek.

Zencefil Shot Aç Karnına Mı Tok Karnına Mı?

Gerek bağışıklık sistemini güçlendirip kışı hasta geçirmemek için gerekse kilo vermek için zencefil shot kullanıyor. Peki aç karın ve tok karın ile tüketiminin ne gibi faydası olabilir. Zencefil shot aç karnına mı tok karnına mı?

Midenizde herhangi bir hastalık veya rahatsızlık yok ise sabah aç karın ile tüketebilirsiniz. Kilo vermek isteyenler genellikle öğlen 5’e kadar zencefil shot tüketip sonrasında katı gıdayı kesmişlerdir.

Bununla beraber kış mevsiminde hasta olmak istemeyenler için zencefil shot ne zaman içilir? Bu kişiler için aslında herhangi bir kısıtlama yoktur. Sabah kahvaltıdan sonra tüketebilirler.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Ankasu Göz hastalıkları merkezi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment