1 Haftada Selülit Nasıl Gider 1 Haftada Selülit Nasıl Gider
Güzellik

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

<
1 Haftada Selülit Nasıl Gider
Written by admin

1 Haftada Selülit Nasıl Gider selülit genellikle hareketsiz yaşamın bize vermiş olduğu bir hediyedir. Göbekte, kolda ve bacaklarda meydana gelebilir. Toplamda 4 dereceden oluşur. Son evre olan 4. derece selülit nasıl geçer sorusu oldukça merak edildi. Her şeyin tedavisi olduğu gibi 4. derece selülitin de tedavisi var.

Aynı zamanda hafif selüliti olanlar 15 Günde Selülite Kesin Çözüm arıyorlar. 15 günden ziyade bazı insanlar ise evde selülit tedavisi 7 gün sağlık için araştıyor. 

Gelin şimdi hep beraber hem Selülit Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer? sorusunun cevabına hemde 21 günlük selülit kürü nasıl uygulanır bunlara göz atalım.

Bkn. Zencefil Shot Tarifi

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

Selülit Nedir?

Selülit halk arasında portakal kabuğu görüntüsü olarak bilinir. Peki selülit nedir? Tıp dilinde jinoid lipodistrofi olarak adlandırılır. Bu terim aslında dokunun altında oluşan bakteriyel enfeksiyon anlamınada gelmektedir.

Genelde selülit ciddi bir durum olarak kabul görmez. Sadece görüntüsü kişiyi rahatsız edebilir. Selülit hafif, orta ve şiddetli olarak 3 kategoride incelenir. Bu kategorilere göre tedavilerde değişkenlik gösterir.

 • 1. derece selülitte çukur ve düzensizlik yoktur. Yani selülitin daha yeni başlamış halidir. Burada sadece cildi sıktığınızda delikler meydana gelir.
 • 2. derece selülitte ciltteki dalgalanma ve delikler cildi sıkıştırmadan görülmektedir. 
 • 3. derece de ise açık bir şekilde ciltte çukurlaşmalar söz konusudur.
 • Son evre olan 4. evrede bölgedeki kan akışında bozulma ve ciltte kırışma söz konusudur. 

Peki 4. derece selülitin tedavisi var mı? Gelin detaylara bakalım.

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

4. Derece Selülit Nasıl Geçer?

Selülitin son evresi 4. evredir. Bu evrede artık çoklu çukurlaşmalar ve kan akışında bozulma gözlemlenir. Peki 4. derece selülit nasıl geçer detaylara bakalım.

Öncelikle bir dermatologa gidip teşhisi koydurun. Daha sonrasında doktorunuzun önerdiği kremi uygulayın. Bu tedavilere ek olarak lenfatik drenaj, spor, masajlar ve endermoloji olarak da bilinen LPG ile tedavinizi destekleyebilirsiniz. 

Aynı zamanda beslenmenizde oldukça dikkat edin. Bol su için, öğünleriniz de sebzelere daha çok yer verin ve abur cubur gibi hazır ve işlenmiş gıdalardan uzak durun.

Belirtmek isteriz ki 4. derece selülit tedavisinde sihirli bir değnek beklemeyin. Sonuçta selülit biranda oluşmadığı için tedavisinin de bir anda olması beklenemez. Bu süreçler zaman gerektiren ve sabırlı olmanız gereken süreçlerdir.

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

Selülit Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

3.seviye ve 4. seviye selülitlerde doğal yöntemler tek başına herhangi bir sonuç vermeyebilir. Dolayısıyla ileri derecede bir selülitiniz var ise öncelikle doktora danışın. Peki 1. ve 2. Selülit Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Öncelikle işe spor yaparak başlayın. Aslında selülit bir dolaşım bozukluğudur. Sizde spor ile bölgeye kan akışı sağlayacaksınız. Ek olarak nerede selülitiniz var ise bölgeye bir doğal yağ sürerek masaj yapın. Masaj da tıpkı spor gibi bölgeye kan akışı sağlayacak. Bunlara ek olarak selülitin en hızlı geçmesi için yöntemleri aşağıda maddeledik.

 • Kahve +  şeker peelingi her banyoda yapın.
 • Kuru fırçalama ile selülitli bölgenin lenf sistemini uyarın.
 • Bolca su tüketin.
 • Selülitli bölgeyi aktif edecek sporlar yapın. Örneğin koşu gibi.
 • Kafein içeren, hazır ve paketli gıdalardan uzak durun.
1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

Bacak Arkası Selülit Nasıl Geçer

Genellikle selülitler göbekte, bacak arkasında ve kollarda olur. Lakin biz genelde bacak arkasındaki selülitlerden şikayet ederiz. Peki bacak arkası selülit nasıl geçer gelin detaylara bakalım.

Bacak arkasında selülit oluşmuş ise selülitin derecesinin belirlenmesi için öncelikle dermatoloğa başvurun. Dermatolog size uygun bir tedavi başlatacaktır. Bunun dışında tedaviye destek olmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 • Bacaklara her banyoda peeling yapın.
 • Bölgeyi her gün masaj yapın.
 • Sabah uyandığınızda bacaklarınıza kuru fırçalama yapın.
 • Düzenli olarak koşuya çıkın.
 • Dar pantolonlardan ve taytlardan bir müddet uzak kalın.
 • Beslenmenizi düzene sokun ve sağlıklı besinler tüketin.
 • Su içmenizi arttırın.
 • Selülit için uygun kremlerden destek alın.

Bacaklardaki selülitler genellikle spor yapmamaktan meydana gelir. Bu selülitlerin uzun süreçte oluştuğunu ve tedavisinin de hızlı bir şekilde olmayacağını belirtmek isteriz. Dolayısıyla bacaktaki selülit nasıl geçer sorusuna odaklanan. Ne zaman geçeceğine değil. 

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

Özellikle 1. derece ve 2. derece selülitler için 1 hafta gibi kısa sürede sonuca ulaşmak mümkündür. Lakin bizim yöntemlerimizi denediğinizde. Gelin 1 Haftada Selülit Nasıl Gider sorusunun cevabına bakalım.

 • Her gün selülitli bölgeye peeling yapın. Özellikle bastırarak ve zeytinyağı, şeker ve karbonatı karıştırarak uygulayın.
 • Her gün 3 litre su için.
 • Her sabah en az 3 kilometre yürüyüşe çıkın. Daha sonra kuru fırçalama yapın.
 • 1 hafta dar kıyafetlerden uzak durun.
 • Her gün doğal yağ ile bölgeye güzelce masaj yapın.

Tüm bunları uyguladığınızda selülitli bölgede gözle görülür bir azalma olduğunu fark edeceksiniz. Bunu birde evde selülit tedavisi 7 gün sağlık için yapanlarda var. Siz yine en kısa tedavi için bir dermatologa başvurmayı unutmayın.

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

21 Günlük Selülit Kürü

Masaja ve egzersizlere ek olarak birde 21 günlük selülit kürü uygulamak ister misiniz? Yapanların oldukça fayda gördüğü ve kısa zamanda sonuç aldıran selülit kürüne gelin detaylı şekilde göz atalım.

 • 4 adet yıkanmış lahana yaprağı
 • Klorsuz su

Kaynayan klorsuz suyun içine lahana yapraklarını atın ve kısık ateşte ağzı kapalı 15 dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve ılıyınca tüketin.

Bu karışımı önce 3 gün taze olarak günde 2 defa tüketin. Daha sonra 3 gün ara verin ve sonraki 3 gün daha tüketin. Bu şekilde toplamda 21 günü tamamlamış olacaksınız.

Lakin tek başına kür işe yaramayabilir. Siz spor ve masajlarla da selülitli bölgeye güzelce kan akışı sağlayın.

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

1 Haftada Selülit Nasıl Gider

15 Günde Selülite Kesin Çözüm

Öncelikle selülit tedavisi sürecine başlamadan önce C vitaminini kontrol edin. C vitamini vücutta kolajeni arttırarak selülit ile savaşmanıza yardımcı olur. Peki 15 Günde Selülite Kesin Çözüm gerçekten mümkün mü?

Selülitiniz 1. dereceden ise 15 günde kurtulmanız mümkün. Lakin 3. ve 4. dereceden ise 15 günde ne yazık ki kurtulamazsınız. Bunun için dermatolog randevusu alın.

Bölgeye 15 gün boyunca masaj yapmak, peeling yapmak ve nemlendirmek oldukça önemlidir. Daha sonrasında kafeinden uzak kalmak, bolca su içmek ve selülit kremi kullanmakta 15 günde selülit savaşında yardımcı olacaktır.

İçeriği Oyla!

About the author

admin

Leave a Comment