Abdullah Uçmak Kimdir Abdullah Uçmak Son Hali
Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

<
Abdullah Uçmak Kimdir
Written by admin

Abdullah Uçmak Kimdir Şarkıcı İbrahim Tatlıses’in vurulmasının 1 numaralı suçlusu Abdullah Uçmak Son Hali oldukça merak edildi. Bununla birlikte İbrahim Tatlıses’i neden vurduğu ve Abdullah Uçmak İbrahim Tatlıses Arasındaki Husumet Nedir? Sorusununda aranmasına neden oldu.

Olayın ardından Abdullah Uçmak Kaç Yıl Ceza Aldı ve Abdullah Uçmak Hangi Cezaevinde Yatıyor? Gibi sorularda çokça merak edildi. Bizde tüm bu sorulardan ziyade Abdullah Uçmak Nereli ve Abdullah Uçmak kimdir ülkücü mu? Gibi kişisel hayatına özgün tüm soruları cevapladık.

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

Adını bir zamanlar gündemde Şarkıcı İbrahim Tatlıses’i vurduğu için görmüştük. Bununla birlikte Abdullah Uçmak Kimdir sorusu oldukça sık arandı. Bizde bütün detaylarıyla Abdullah Uçmak’ı araştırdık.

Kendisinin lakabı Adanalı Apo’dur böyle olmasından ziyade Abdullah Uçmak Nereli sorusu özellikle Adanalı insanlar tarafından araştırılmıştır. Kendisinin Osmaniye Kadirlili olduğu bilinmektedir. 

Lakin Kadirli’de yaşadığı bir takım sorunlardan ötürü İstanbul’da oturmaktadır.

Bununla beraber kendisi hakkında Abdullah Uçmak kimdir ülkücü mu? Sorusuda merak edildi. Kendisinin ülkücü mafyalarından bir tanesi olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda müzik yapımcısı Hasan Bora’nın adamlarından bir tanesi olduğu konuşuluyor. 

Uçmak Osmaniye’de küçük çaplı suçlar işleyerek adını mafya olarak duyurdu. Böylece Abdullah Uçmak Kim sorusunun aranmasına neden oldu. 

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak İbrahim Tatlıses Arasındaki Husumet Nedir?

11 kurşun ile vurulan Tatlıses’in Uçmak ile arasında bir husumet olup olmadığı merak ediliyor. Bunun nedeni Uçmak’ın Tatlıses’e birden fazla kurşun sıkarak onu direk öldürmek istemesiydi. Peki Abdullah Uçmak İbrahim Tatlıses Arasındaki Husumet Nedir? Gelin bir bakalım.

İddialara göre 1998 yılında Tatlıses’in oğullarının içerisinde olduğu bir grup Hasan Bora’nın villasını bastı. Olay anında yaralananlardan birisi de Abdullah Uçmak’tır.

Daha sonrasında 19 Mayıs 1998 tarihinde Uçmak’ın İbrahim Tatlıses’in içerisinde bulunduğu araca kurşun sıkmaya azmettirdiği iddia edildi. Bunun üzerine Abdullah Uçmak İbrahim Tatlıses Neden Vuruldu sorusunun cevabının daha öncesinde Tatlıses’in oğullarının villa baskını yaptığı için olduğu düşünülüyor.

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Mahkemede Ne Dedi?

Özellikle mahkeme sırasında Uçmak’ın kullandığı küfürler sonrasında duruşmaya bir müddet ara verildiği konuşulmuştu. Peki Abdullah Uçmak Mahkemede Ne Dedi? Gelin bir bakalım.

Uçmak’ın “Burada beni şerefsiz bir terörist olarak yargılıyorsunuz. Savcı, saçma sapan bir iddianame hazırlamış. 11 aydır bu ülkeyi İbrahim Tatlıses denen bir şerefsiz köpek yönetiyor”

İfadesine yer vermişti. Bundan sonra duruşmaya uzun süre ara verildiği biliniyor.

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kaç Yıl Ceza Aldı

Şarkıcı İbrahim Tatlıses’i kasten öldürme suçundan tutuklanan Abdullah Uçmak Kaç Yıl Ceza Aldı Bazı haber kaynaklarında 30 yıl olarak bazı haber kaynaklarında ise 36 yıl 6 ay hapis cezası aldığı bilinmektedir.

Dava esnasında Abdullah Uçmak “Bu dava nasıl çözüldü. Bir türlü buna açıklık getirilmedi. Herhalde bu olayı benim üzerime yıkarak çözdüler. Bu davanın başından beri komplo olduğunu söylüyorum. Birileri bu suçu işleyerek benim üzerime yıktı. İşlemediğim bir suçtan dolayı cezaevindeyim. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum” dedi.

Lakin mahkeme Uçmak’ın bu sözlerine karşılık bir indirim uygulamamış ve kendisine 36 yıl 6 ay hapis cezası vermiştir. Peki Abdullah Uçmak Hangi Cezaevinde Yatıyor? Kendisinin Selahattin Demirtaş gibi isimlerinde içerisinde bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde kaldığı biliniyor.

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Tahliye

Aldığı cezadan sonra ortalama olarak 2051 yılında cezaevinden çıkması düşünülen Abdullah Uçmak Tahliye konusunda şu an herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. 

Lakin Abdullah Uçmak Şu Anda Cezaevinde Mi? Sorusunun cevabı evettir. Tekrar mahkemeye çıkması hakkında bilgi bulunmadığı için tahliyesi 2051 yılında gerçekleşecek gibi görünüyor.

Abdullah Uçmak Şimdi Ne Yapıyor?

Kendisinin tahliyesi 2051 yılında gerçekleşecektir. Bununla beraber beraatinin olduğu düşünüldüğü için Abdullah Uçmak Şimdi Ne Yapıyor? Sorusu merak ediliyor olabilir.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde kaldığı bilinen Abdullah Uçmak Son Hali ilede bir hayli merak ediliyor. Kendisinin 2022 yılına ait çekinildiği düşünülen bir fotoğrafını sizlerle paylaşıyoruz.

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Pkk

İbrahim Tatlıses’in vurulmasının ardında farklı iddialarda yatmaktadır. Özellikle Abdullah Uçmak Pkk ile bağlantısı olduğuda bu iddialar arasındadır.

İddialara göre o dönem Tatlıses AKP’den milletvekili adayı olmak istedi. Bunun üzerine PKK’nın bazı STK’dan kişiler ile Tatlıses’i sıkıştırdığını ya bireysel bağımsız bir aday olmasını yada BDP’den aday olması gerektiğinde söylemlerde bulundular.

NTV’nin haberine göre İbrahim Tatlıses Güneydoğu’nun sevilen sanatçılarından bir tanesi olduğu için örgüt kendi adını öne sürmek yerine Uçmak’ı tercih etti. Buradan da Uçmak’ın PKK ile bağlantısı olduğu düşünüldü. Lakin direk olarak Uçmak’ın PKK ile bağlantısı olduğuna dair bir bilgi yer almamaktadır.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Fenomen Civciv Kimdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment