Anne Sütü Nasıl Arttırılır, Arttırmak Mümkün Mü? - Bildiğim Kadar
Sağlık

Anne Sütü Nasıl Arttırılır, Arttırmak Mümkün Mü?

<
Anne Sutunu Arttirmak Mumkun Mu
Written by admin

Anne sütünü arttırmak oldukça zahmetli ve yıpratıcı olabilmektedir. Özellikle yeni doğum yapmış ve lohusalık dönemiyle baş etmek zorunda kalan bir anne için bu durum, içinden çıkılmaz bir hâl alabilir. Çünkü anne bebeğine yetmek ister. Bebeğin süt alamaması durumu bir anneyi fazlasıyla üzer, yorar ve yıpratır. Peki, anne sütünü arttırmak mümkün mü? Yoksa süt zamanla kendiliğinden artar mı? Bu konuda annenin yapması gerekenler nelerdir?

Anne Sutunu Arttirmak Mumkun Mu 1

Anne Sütünü Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Tabi ki bu hayatta her şeyin çaresi vardır. Anne sütünü arttırmanın çaresi olduğu gibi. Bir anne bu konuda, bu süreci yaşamış, deneyimlemiş, tecrübeli annelerden faydalanabilir. Ona yardımcı olacak tek kişi belki de bu süreci yaşamış olan annelerdir. Deneyimli annelerin sürecinden bahsetmek gerekirse, anne sütünü arttırmanın yolları şu şekilde izah edilebilir.

Anne sütünü artırmak biraz sabır ve gayret ister. Ve sabır ile yapılacaklar listesi şu şekilde sıralanabilir. Öncelikle bol su tüketmek asla ihmal edilmemeli. Suyun hayati önemi tartışılamaz, herkes bunu bilir. Anne sütünü arttırmanın yolları listesinde ilk sıraya koymalıyız. İkinci sırayı elma suyu alıyor. Kırmızı elmanın, katı meyve sıkacağı ile suyu çıkarılmalı ve anne her gün elma suyunu tüketmeli. Mümkün olduğunca elma suyuna hiç su katılmamalı. Bu şekilde tüketildiği taktirde fayda sağlayacağı düşünülüyor.

Elma suyunun ardından anne sütünü arttırmanın yolları arasında bir diğer seçenek ise tahin helvası gelmekte. Tahin helvası araştırmalara göre anne sütünü arttıran yiyecekler arasında. Deneyimlemiş, tecrübeli anneler bu yöntemler sayesinde sütlerinin çok kısa bir sürede çoğaldığını izah ettiler. Tüm bu yöntemler kullanılabilir oldukça doğal yöntemler. Bu noktada sadece elma suyu ya da sadece helva tüketmek değil de ikisini birlikte tüketmek çok daha faydalı olacaktır. Bu sayede bu süreç kolaylıkla atlatılabilir.

İçeriği Oyla!

Bir önceki yazımız olan Neden Kendimizi Gıdıklayamıyoruz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About the author

admin

Leave a Comment